'nin ilk gün oturumları sona erdi

lik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın () genel kültür ve genel yetenek ile eğitim bilimleri testlerinin yer aldığı ilk gün oturumları sona erdi.

Giriş Tarihi: 4.7.2015 17:15
KPSS'nin ilk gün oturumları sona erdi
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen sınavın sabah oturumu, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da saat 9.30'da başladı. Oturumda adaylara, genel yetenek ve genel kültür testlerinden 60'ar sorunun cevaplandırılması için 120 dakika süre verildi. Sınav, 11.30'da sona erdi. Öğleden sonra yapılan eğitim bilimleri testi oturumu ise saat 14.00'te başladı. Adaylara, 80 soru için 100 dakika süre verildi.

, yarın ve 12 Temmuz'da düzenlenecek lik Alan Bilgisi Testiyle (ÖABT) sona erecek. ÖABT'de ise 40 soruluk alan bilgisi testi, 10 soruluk alan eğitimi testi için adaylara 75 dakika verilecek.

YARIN YAPILACAK OTURUMLAR

Pazar sabah ve öğleden sonra oturumlarının süresi ise 160'ar dakika olacak. Yarın saat 09.30'da başlayacak oturumda, 30'ar soruluk hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebe testleri, öğleden sonra da yine 30'ar soruluk çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ile uluslararası ilişkiler konularına ilişkin testler yer alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS'nin ilk gün oturumları sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN