Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burs alabileceğiniz kuruluşlar rehberi

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Burs alabileceğiniz kuruluşlar rehberi
Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı: Burslar karşılıksız olup herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez. Öğrencinin son sınıfta olması ve alt sınıftan dersinin bulunmaması gerekir. Ekim ayında başlayan burslar 8 ay boyunca devam ediyor.
Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu: Açıköğretim Fakültesi dahil olmak üzere üniversitelerde okuyan her öğrenci bu bursa başvurabilir. Başvurular ekim ayının son haftası ile kasım ayının başında yapılıyor.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği: Ailenin mali durumunun yeterli olmaması, öğrenim - harç kredisi ve Başbakanlık bursu dışında burs almıyor olmak, sigara içmiyor olmak.
Hacı Ömer Sabancı Vakfı: Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan sosyal amaçlı burslar veriyor.
Hüsnü Özyeğin Vakfı: TC vatandaşı olan, İstanbul'da bir devlet üniversitesinde okuyan, ÖSS sonuçlarına göre kendi puan türünde ilk 2000 öğrenci arasında olan, hazırlık veya 1. sınıf öğrencisi olan, mali desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinin eğitimlerini desteklemektedir.
İTO Vakfı: İstanbul Ticaret Odası Vaktfı'nın verdiği burslarda aranılan şart; öğrencinin maddi imkânlarının yetersizliği ve üniversitede ekonomiyle ilgili bölümlerden birinde okuyor olmasıdır.
Milli Eğitim Bakanlığı: Yükseköğrenim kurumlarının öğretmen yetiştiren fakültelerini ilk 5 tercihi içinde yazan ve bu bölüme girmeye hak kazanan öğrencilere 4 boyunca her ay karşılıksız burs veriyor.
Sağlık ve Eğitim Vakfı: Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3'üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.
Toplum Gönüllüleri Vakfı: TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.
Türk Eğitim Vakfı: Yurtiçindeki tüm üniversitelerden, maddi desteğe muhtaç ve başarılı yaklaşık 5 bin öğrenciye burs veriyor.
Vehbi Koç Vakfı: Yetenekli ancak imkânları sınırlı olan öğrencilere burs veriyor. Burslar için seçim okul idarelerince yapılıyor. Burs almak isteyen öğrencilerin kendi fakültelerinin dekanlığına veya okul müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu: Yurtiçinde tüm üniversite ve yüksekokullarda okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve katkı (harç) kredisi adı altında borç veriliyor. Başvurular üniversite tercih formuyla yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burs alabileceğiniz kuruluşlar rehberi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN