Diş hekimliğinde "Yeni Yüzyıl" ayrıcalığı

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Diş hekimliğinde Yeni Yüzyıl ayrıcalığı

İstanbul Yeni Yüzyıl diş hekimliği öğrencileri hem üniversitenin hastanesinde hem de kliniğindeki uygulamalı ders ayrıcalıklarıyla eğitim alıyor

Sağlık alanında eğitim veren, tıp, eczacılık ve diş hekimliği gibi dallarda güçlü akademik kadrosuyla adından söz ettiren İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, öğrencilere uygulama, hastalara da tedavi anlamında önemli imkânlar sunuyor. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri hem ana yerleşke bünyesinde bulunan klinikte hem de Halıcıoğlu'ndaki Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde uygulamalı eğitimler alıyor. Hem hastanede hem de klinikte en yeni teknolojiler ile eğitim amaçlı tedavi hizmeti veriliyor. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde şu alanlarda eğitim ve klinik hizmetleri veriliyor: Ağız diş ve çene cerrahisi, ağız diş ve çene radyolojisi, diş tedavisi ve endodonti, ortodonti (diş ve çene Bozuklukları), pedodonti (çocuk diş hekimliği), periodontoloji (diş eti hastalıkları), protetik diş tedavisi (protez ve implant), çene eklemi hastalıkları, estetik diş hekimliği, horlama ve uyku apnesi tedavisi.

DÜNYAYLA ENTEGRE EĞİTİM
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin yurtdışı ve yurtiçi üniversitelerle de ikili anlaşmaları bulunuyor. Çok sayıda ülkeyle ve çok sayıda bölüm için Erasmus anlaşmaları yapıldı. Önemli sayıda öğrenciye yurt dışına gitme imkânı tanınıyor. Bunun dışında Çin'den Amerika'ya ve Avrupa'nın pek çok ülkesine kadar ikili anlaşmalar imzalandı. Erasmus programı çerçevesinde 21 üniversite ve 40 programla öğrenci ve öğretim üyesi değişimi yapılıyor. Polonya Üniversitesi'yle çift diploma çalışmaları yürütülüyor.

RAKAMLARLA YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ
Fakülte Sayısı: 10 (Tıp, diş hekimliği, eczacılık, hukuk, mühendislik-mimarlık, sağlık bilimleri, fen-edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, iletişim, güzel sanatlar)
Öğrenci Sayısı 5 bin 784
Akademik personel sayısı: 276'sı tam zamanlı olmak üzere toplam 396
Yabancı Dil Olanakları: İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Latince, öğrenci eğer isterse işaret dilini de öğrenebilir.
Öğrenci Kulüpleri: 40
Ücreti (Vakıf üniversiteleri için): Öğrenim ücretleri her bölüm için değişiyor. Eğitim öğretim ücretinin kesin kayıt sırasında peşin ödenmesi durumunda yüzde 5 indirim uygulanıyor. Anlaşmalı bankaların kredi kartlarına yüzde 20'si peşin geri kalanına 9 taksit yapılıyor. Yine anlaşmalı bankalardan vade farksız Öğrenci Taksit Sistemi dâhilinde kredi çekilebiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş hekimliğinde "Yeni Yüzyıl" ayrıcalığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN