Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğru tercih için önce yeteneklerinizi bilin

"Aile ve çevre baskısıyla tercihte bulunmayın" diyen Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cemali Dinçer adaylara yeteneklerine göre tercihte bulunmalarını tavsiye etti

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Doğru tercih için önce yeteneklerinizi bilin
Üniversite sınavını geride bırakan öğrenciler için tercih zamanı başladı. Aile ve çevre baskısıyla tercihte bulunmayın diyen Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cemali Dinçer adaylara yeteneklerinizi ve isteklerinizi bilip, ona göre adımlar atın önerisinde bulundu. Prof. Dr. Dinçer, "Adaylar öncelikle kendi yetenekleri çerçevesinde mutlu olacakları bir alanı seçmeliler. Sonradan pişmanlık duyacakları, çalışmak istemedikleri meslek alanlarını tercih etmesinler" dedi.

ŞEHİR DE ÇOK ÖNEMLİ
Öğrencilerin yükseköğrenim için yıllarını geçirecekleri şehirleri de iyi araştırmaları gerektiğinin altını çizen bölüm seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini şöyle anlattı: "Şehir çok önemli, kimse bunu yadsıyamaz. Büyük metropollerdeki üniversiteler stajlardan tutun da kültürel, sosyal faaliyetlere kadar bir üniversite öğrencisinin bulabileceği, yararlanabileceği her şeyi sunabiliyor. Sanılanın aksine önce şehir seçilir. Büyük şehirlerimizin hepsinde çok iyi üniversiteler var. Adaylar yaşamak istedikleri kentin sunacağı sosyal ve kültürel olanakları da çok iyi araştırmalılar"

BUTİK BİR ÜNİVERSİTEYİZ

Yaşar Üniversitesi'ni öne çıkaran farklılıklara da değinen Dinçer, "Arkamızda yılların deneyimine sahip Yaşar Topluluğu bulunmaktadır. Bu çok önemli bir konu. Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampusu şehrin merkezinde butik bir kent üniversitesi olmanın tüm avantajlarını sunuyor. Ulaşım kolaylığı açısından müthiş avantajlara sahip. Kampusumuzun tam karşısında İzmir Metrosu istasyonu, hemen yanındaki İzmir - Çeşme ve Aydın Otoyolu ile çevre yolundan 5 dakika mesafede otogar, 15 dakikada ulaşılabilecek Adnan Menderes Havalimanı bulunuyor. Özellikle metro ile şehir merkezine kısa sürede ulaşım büyük rahatlık sağlamaktadır" dedi.

MEZUNLARIN KAZANIMLARI
MEZUNLARIMIZ ulusal ve uluslararası birçok önemli kuruluşlarda çalışmaktadır. Yaşar Holding, Google, Ericsson, Pınar, DYO, Viking Kağıt, Akbank, Delphi, Odeobank, Yapı Kredi Bankası, THY, Pegasus gibi onlarca büyük firmada Yaşar Üniversitesi mezunları halihazırda çalışmaktadır. Ayrıca Almanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa gibi birçok Avrupa ülkesinde mezunlarımızın çalıştığını Kariyer Merkezi ve Mezunlar Ofisimiz ile LinkedIn gibi önemli kaynaklardan takip ediyoruz.

IŞ ORTAKLARIYLA YENI VIZYONLAR
BIZ mezun ettiğimiz öğrencilere bir vizyon veriyoruz, en büyük kazanımları bu oluyor. Girişimci, yenilikçi, kendini yenileyen kişiler olmaları vizyonu sunuyoruz. Mühendislikte, mimarlıkta ve birçok alanda önemli projeler öğrencilerimiz ve onlara danışmanlık yapan yetkin akademisyenlerimizle yürütülmektedir. Yaşar Holding en önemli iş ortağımız, üniversitemizde üretilen projelerin yüzde 60'ı Yaşar Topluluğu'nun DYO, Pınar, Çamlı gibi büyük şirketlerinde yürütülüyor. Yüzde 40'ı da Vestel'den Cummins'e, İZBAN'dan OPET'e büyük kuruluşlarda yürütülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğru tercih için önce yeteneklerinizi bilin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN