İş dünyasının okulu: İstanbul Ticaret Üniversitesi

Giriş Tarihi: 6.7.2015
İş dünyasının okulu: İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul'da 3, Bursa'da da 1 yerleşkesi olan İstanbul Ticaret Üniversitesi, müfredatını iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda hazırlıyor

İstanbul Ticaret Üniversitesi, global bir üniversite olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Önce bölgesel, ardından da küresel bir üniversite olma hedefindeki İstanbul Ticaret Üniversitesi, dünyadaki önemli üniversiteler ve kurumlarla ard arda anlaşmalar imzalıyor. Birleşmiş Milletler ile protokol imzalamış dünyadaki tek üniversite olan İstanbul Ticaret Üniversitesi, dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir olan İTO'nun imkânlarından da sonuna kadar faydalanıyor. İstanbul'da 3, Bursa'da da 1 yerleşkesi olan İstanbul Ticaret Üniversitesi, müfredatını iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda hazırlıyor. Böylece öğrenciler mezun olduklarında, iş hayatına adaptasyonda zorluk çekmiyor.

24 ÜNİVERSİTEYLE ANLAŞMA İMZALANDI
İstanbul Ticaret Üniversitesi, öğrencilerine yurt dışı deneyimi kazandırmak için de yoğun çaba sarf ediyor. Erasmus kapsamında, 19 ülkeden 64 üniversite ile öğrenci değişim programı uygulanıyor. Ayrıca uluslararası ofisin Kuzey Amerika, Güney Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya, Rusya ve Ortadoğu'da toplam 24 üniversite ile ikili anlaşması bulunuyor.

DÜNYADA TEK: MÜCEVHERAT MÜHENDİSLİĞİ
İş dünyası-üniversite işbirliğinin en önemli örneklerden biri de dünyada sadece İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde bulunan mücevherat mühendisliği bölümü. Bölüm, 2015- 2016 öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verecek.

MEZUNLARA KARİYER DESTEĞİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunlarını da yalnız bırakmıyor. Kariyer Planlama Merkezi, iş imkanları ve kariyer planlamasında mezun öğrencilere yardımcı oluyor. Mezun tüm öğrencilere ulaşabilmek için "Seni Arıyoruz" projesi kapsamında bir çalışma yürütülüyor. Mezun datası sayesinde tüm mezunlar, Kariyer Planlama Merkezi'ne ulaşan tüm iş imkanlarından anında haberdar olabiliyor. Dileyen mezunlar, ayrıca İstanbul Ticaret Odası bünyesinde yürütülen İhracata İlk Adım Projesi'nde de yer alabiliyor. Oda üyesi işyerleri ve kuruluşlarda, İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunları önceliğe sahip.

ATÖLYELERDE GENİŞ UYGULAMALI EĞİTİM
İstanbul Ticaret Üniversitesi, her bölümünde uygulamalı öğretime özel önem veriyor. Bu amaçla öğrencileri için uygulama atölyeleri ve birimleri kuruldu. Sanal mahkeme salonu, bankacılık uygulama şubesi, fotoğraf, radyo-tv stüdyoları, medya atölyesi, halkla ilişkiler atölyesinin yanı sıra "Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuvarı" da Sütlüce Yerleşkesi'nde öğrencilerin kullanımına açık.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasının okulu: İstanbul Ticaret Üniversitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN