Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işık 851 "iyi insan" mezun etti

FMV Işık Üniversitesi'nden bu yıl 851 öğrenci mezun oldu. Mezunlar arasında çeyrek asır sonra ikinci diplomasını alan bir öğrenci de vardı

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Işık 851 iyi insan mezun etti
Fevziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Üniversitesi 16'ıncı dönem mezunlarını verdi. Işık Üniversitesi mezuniyet töreninde 5 fakülte, 2 enstitü, 2 meslek yüksekokulundan; ön lisans, lisans ve lisansüstü olmak üzere toplam 851 yeni mezun hayata adımını attı. Mezunlar arasında çeyrek asır sonra ikinci diplomasını alan bir öğrenci de vardı. Törende konuşan Işık Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ergül Akçakaya "19'uncu yılımızı toplam 5 bin 322 öğrencimizle tamamlıyoruz. Biz öğretim üyeleri olarak, öğrencilerimize verdiğimiz öğretim ve eğitimin kalitesinden eminiz. Tam 15 yıldır verdiğimiz mezunlarımızın toplamı, 5 bin 797'dir. Bu kıymetli mezunlarımız, yurdumuzda ve dünyanın belli başlı ülkelerinde çeşitli sektörlerde çalışmakta ve bizim övünç kaynağımız olmaktadırlar. Üniversitemiz, "bilgiden yeni bilgi üretmeyi" ve "öğrenmeyi öğrenmiş" insanların yetiştirilmesinde temel unsur olan, öğretim üye ve yardımcılarının kalitesi, sayısı ve öğrenciye yaklaşımları konusunda çok iddialıdır. İddiasının kanıtı, şimdiye kadar mezun ettiği 5 bin 797 eski öğrencisinin çalışma hayatlarındaki başarılarıdır" dedi.

"İYİ İNSAN OLUN, KENDİNİZE GÜVENİN"
Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucu Rektörü Prof. Dr. Sıddık Yarman da "Mezuniyet, heyecan, sevinç ve mutluluk, görkemli bir geçmişin zaman tüneli katmanlarına eklenmesi demektir. Yeni bir başlangıç demektir. Umut demektir. Bugün bana tek bir şey söyle deseniz: 'İyi insan olun' derim. Kendinize güvenin, karşınızdakine güven verin. Bugün bizim için özel bir gün. Meslek yüksekokullarımızın ilk mezunlarını veriyoruz. Yüksekokulların ülke ekonomisindeki yerini, önemini o kadar iyi biliyorum ki bir elektronik mühendisi olarak, sanayiinin içinden gelen biri olarak, gerçekten işinin erbabı, meslek yüksekokulu mezunu uzman kişilerin, dünyanın her yerinde, endüstrinin motoru ve kalbi olduğunu biliyorum. Önümüzdeki yıllarda en ciddi stratejimiz meslek yüksekokullarımıza yatırım yapmak olacak" diye konuştu.

ÇEYREK ASIR SONRA GELEN DİPLOMA
Işık Üniversitesi'nin bu yıl sıra dışı bir mezunu vardı. 25 yıl sonra ikinci üniversitesinden mezun olan ve mezun olduğu gün 3 ayrı iş teklifi alan Özgül Altıkulaç "Çok istemek başarının yarısıdır" dedi. Altıkulaç hikayesini şöyle anlattı: "Daha önce liseden sonra kendi alanımız dışında başka bölüm tercih edemediğimizden dolayı okumak zorunda olduğum Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Ressamlığı bölümünden mezun olmuştum. Bu mesleği denememe rağmen bana uygun olmadığına karar verdim. Uzun yıllar okumak istediğim, uğruna ders çalışarak çok zaman harcadığım ama asla vazgeçmediğim psikoloji bölümüne 20 yıllık bir süreden sonra kavuşmuş oldum. Erasmus programına katılarak Slovenya'ya gittim. Avrupa'da bir üniversite de okumanın farklılıklarını ve ayrıcalığını yaşadım. Ben çok istedim, başardım"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık 851 "iyi insan" mezun etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN