Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koç, dünyayla yarışıyor

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Koç, dünyayla yarışıyor

Koç Üniversitesi uluslararası kuruluşlar tarafından hazırlanan birçok araştırmada dünyanın en iyi ilk 50 yükseköğretim kurumları arasında yer aldı

Koç Üniversitesi, dünyanın en iyileriyle yarışıyor. Uluslararası kuruluşlar tarafından yapılan birçok çalışmada dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Koç, ilk 50'lerdeki sırasını gün geçtikçe yükseltiyor. Koç Üniversitesi son olarak Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu The Times Higher Education'ın (THE) Asya Üniversiteleri Sıralaması'nda ilk 47'de yer aldı. Koç, THE'nın "Dünya 50 yaşın altındaki en iyi 100 üniversite" listesine ise bu yıl 51'inci sıradan girmişti. 1993 yılında kurulan Koç Üniversitesi bugün Türkiye'nin en çok tercih edilen vakıf üniversitelerinin başında geliyor.

ARAŞTIRMA OLANAKLARI GENİŞ
Öğretim üyesi başına düşen makale sayısında Türkiye'deki üniversiteler sıralamasında Koç Üniversitesien üst sıralarda yer alıyor. Koç Üniversitesi, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu ve özel kuruluşlar (üniversiteler, Avrupa Komisyonu, kamu kurumları, araştırma ve geliştirme kurumları, iş dünyası ve sanayi kuruluşları) ile çeşitli araştırma projelerinde işbirliği içinde çalışıyor.

KALİTELİ AKADEMİK KADRO
Öğretim üyelerinin yüzde 95'i doktora derecelerini ABD'nin ve Avrupa'nın önde gelen üniversitelerinden aldı. Birçoğu Koç Üniversitesi'ne gelmeden önce önemli ABD, Avrupa ve Türk üniversitelerinde öğretim üyeliği yaptı. Öğretim üyelerinin onlarca çalışması yurtdışı ve yurtiçi kurumlardan ödül aldı. Koç Üniversitesi belirli alanlarda bilimsel ve uygulamalı çalışmalar yapmak, politikalar önermek, akademik birikimi toplumsal, sosyal, ekonomik ve hukuki alanlarda topluma aktarmak amacıyla çeşitli araştırma merkezleri de kurdu. Üniversite'nin Rumeli Feneri Kampusu'nda ve hemşirelik yüksekokulunda sayıları bölümlerine göre çeşitlilik gösteren 7o'den fazla laboratuvarı bulunuyor.

MENTOR EŞLİĞİNDE EĞİTİM
Koç Üniversitesi'nde seçimle iş başına gelen bir öğrenci konseyi var. Konsey başkanının üniversite akademik kuruluna katılma hakkı bulunuyor. Her öğrencinin öğretim üyeleri arasından bir akademik danışmanı (advisor) var. İlk döneminde her öğrenci, okulun sosyal ve akademik hayatına rahat uyum sağlaması için, büyük sınıflardan başarılı bir öğrencinin (mentor) liderliğinde bir akran destek grubuna dahil ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koç, dünyayla yarışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN