Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEF geleceğin bankacılarını yetiştirecek

MEF Üniversitesi, Yapı Kredi işbirliğiyle bankacılık ve sigortacılık önlisans bölümü açtı. Mezunlara Yapı Kredi Bankası'nda iş fırsatları sunulacak

Giriş Tarihi: 6.7.2015
MEF geleceğin bankacılarını yetiştirecek
MEF Üniversitesi iş garantili bankacılık programı başlatıyor. Üniversite, Yapı Kredi Bankası işbirliğiyle bankacılık ve sigortacılık önlisans programını hayata geçirdi. 2015-2016 akademik yılında başlayacak program, bugünün küresel piyasasında rekabet edebilmek için gerekli bilgi, beceri ve deneyimleri kazandırarak geleceğin bankacılarını ve finans uzmanlarını yetiştirecek. 2 yıllık bankacılık ve sigortacılık önlisans programı süresince Yapı Kredi Bankası'nda hem öğrencilere staj olanağı sağlanacak hem de mezunlara iş fırsatları sunulacak.

TÜRKİYE'DE ÖRNEK BİR MODEL

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin "Bu program sayesinde iş dünyası ile üniversiteyi bir araya getirecek Türkiye'de örnek olacak model bir uygulama başlatıyoruz. Bu uygulamayı ileride farklı sektörlere de taşıyacağız. Yükseköğretimde farklılıklar yaratan duruşumuzu bu ortak program ile bir kez daha kanıtladık" dedi. Yapı Kredi İnsan Kaynakları ve Organizasyon Genel Müdür Yardımcısı Cihangir Kavuncu ise finans sektörüne değer yaratmak adına en büyük yatırımın insan kaynağına yapılması gerektiği vizyonuyla yola çıktıklarını belirterek, "Bu program ile iş dünyası ve akademik hayat arasında köprü kurmayı hedefliyoruz. Bu model sektörümüzde bir ilki temsil ediyor. Programı tamamlayan her öğrenci bankacılık ürün ve hizmetlerini iyi bilen, müşteri ile ilişkileri yönetme konusunda bilgi sahibi ve temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek düzeyde yetkin bireyler olacak" diye konuştu.

DÜNYADA BİR İLK
MEF üniversitesi Flipped Classroom eğitim-öğretim modelini üniversite düzeyinde tüm programlarda uygulayan dünyadaki ilk ve tek üniversite oldu. Flipped Classroom programında öğrenci derse gelmeden önce akademisyenleri tarafından hazırlanmış olan ders anlatım videolarını istediği bir zaman diliminde internetten izleyerek notlar alabiliyor ve anlamadığı konularla ilgili sorularını önceden hazırlama fırsatını yakalıyor. Öğrencinin asıl ihtiyacı olan bilginin özümsenmesi ve yeni bilgilerin çıkarımı ise ders saatinde sınıfta akademisyenler ve sınıf arkadaşlarıyla birlikteyken gerçekleşiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEF geleceğin bankacılarını yetiştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN