Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Plato MYO'da pratiğe dayalı eğitim

28 programıyla Türkiye'nin en çok tercih edilen vakıf yüksekokulu Plato MYO'da öğrencilerin bilgileri sınavlar yerine uygulamalı projelerle değerlendiriliyor

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Plato MYO'da pratiğe dayalı eğitim
Türkiye'nin en çok tercih edilen vakıf yüksekokullarından biri olan Plato MYO'da öğrencilere pratiğe dayalı eğitimler veriliyor. Öğrencilerin bilgilerini sınavlar yerine, uygulamalı projelerle değerlendiren Plato MYO, ezberden uzak uygulamalı eğitim sistemi ile öğrencilere 2 yılda meslek sahibi olup iş hayatına atılma fırsatı sunuyor. Ayrıca öğrencilerini sektörün en önemli markaları ile bir araya getirerek, onlara daha öğrencilik yıllarında, girecekleri sektörün inceliklerini uzmanlarından öğrenme fırsatı sağlıyor. Medya, tasarım, teknoloji, iletişim ve sağlık alanlarında nitelikli insan yetiştirmek amacıyla 2009'da kurulan Plato MYO'da bugün 28 programda 3 bin 700 öğrenci eğitim alıyor. Plato MYO, birinci öğretim yanında 19 programda ikinci öğretim imkânı sunarken, 3 bölümde de İngilizce programla eğitim vererek bir ilki gerçekleştiriyor.

MEZUNLARIN YÜZDE 90'I AKTİF

Plato MYO'daki öğrencilerin yüzde 50'si çalışıyor. Mezunlarının da yüzde 60'ı da iş dünyasındaki yerini aldı. Öğrencilerin yüzde 55'i DGS ile 4 yıllık lisans eğitimini tamamlıyor, yüzde 25'i hem okuyup hem çalışıyor. Özetle Plato MYO mezunlarının yüzde 90'ı aktif olarak iş dünyasının içinde.

GENİŞ BURS YELPAZESİ SUNUYOR

Plato MYO, öğrencilerinin yüzde 86'sı burslu okuyor. Plato MYO, ilk tercihinde Plato MYO'yu yazan öğrencilere de yüzde 30, yüzde 20 ve yüzde 10 gibi tercih veriyor. İstanbul'un kalbi tarihi yarımadada, Haliç'in kıyısındaki Balat'ta restore edilmiş tarihi binalardan oluşan samimi sokak kampüsünde, gelişmiş teknolojik altyapısı ile uygulamalı eğitim imkânı sunan Plato MYO, sektör deneyimi yüksek genç eğitmen kadrosu ile dikkat çekiyor. Olgunlaşma enstitüleri bünyesindeki kampüslerde ise uzaktan eğitim programları uygulanmaya devam ediyor.

HOBİNİZLE PARA KAZANIN
Plato MYO, öğrencilerinin kariyerlerini en ince ayrıntısına kadar planlıyor. Sadece teorik bilgileri öğrenciye yükleyip sınav yapan bir eğitim kurumu olmayıp, sektörle birlikte hareket ederek, işsizliğe de bir çözüm oluşturuyor. Aynı zamanda bir eğitimci de olan Plato MYO'nun Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Tolga Yazıcı, kariyerlerini planlayacak gençlere "Sevdiğiniz işi yapın, sektörle iç içe olan bir yüksekokul seçin. Böylelikle kendinizi sadece çalışıyor gibi hissetmezsiniz. Hobinizi yaparak para kazanabilirsiniz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Plato MYO'da pratiğe dayalı eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN