Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tematik bir tıp üniversitesi: SANKO

Sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan SANKO, tematik bir tıp üniversitesi olarak uygulama alanları geniş eğitimler sunuyor

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Tematik bir tıp üniversitesi: SANKO
SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, üniversitenin "gerçek bir sosyal sorumluluk projesi" olarak kurulduğunu belirterek "Tıp bilimleri alanında eğitim veren, araştırmalar yapan tematik bir üniversiteyiz. Kuruluş kanunumuzda tıp, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakültelerinin yanı sıra, sağlık bilimleri ve fen bilimleri enstitülerimiz var" dedi. Sani Konukoğlu Vakfı tarafından kurulan Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nin para kazanmak amacından ziyade, bölge insanına kaliteli sağlık hizmeti sunmak için inşa edildiğini ve Türkiye'nin tek çatı altındaki en büyük özel hastanesi olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Sınav, "Şimdi de üniversitemiz aynı amaçla kuruldu" diye konuştu. Sınav "SANKO Üniversitesi merkez yerleşkesinde, öğrencilerin uygulamalı eğitimler de alabilecekleri 611 yataklı, 60 bin metrekare çalışma alanına sahip Özel Sani Konukoğlu Hastanesi bulunmaktadır. İstiyoruz ki bölgemizin gençleri iyi eğitim için diğer şehirlere veya yurtdışına gitmek zorunda kalmasınlar, hatta yurtdışından bizim kalitemizi talep eden öğrenciler gelsin. Hocalarımızdan maksimum verimi alabilmek için eğitim dilimiz Türkçe. Ancak, bunun yanında zorunlu, yoğun bir İngilizce eğitim programı hazırladık" dedi.

UYGULAMAYA DAYALI EĞİTİM
"Ezbere dayalı değil, uygulamaya dayalı bir eğitim planladık" diyen Rektör Sınav, şöyle devam etti: "Öğrencimiz bilgiyi neden öğrendiğinin, onu nerede kullanacağının bilinci ile eğitim alıyor. Bilgiyi öğrenciye depolamak yerine ona nasıl ulaşacağını ve onu nerede, nasıl kullanacağını da öğretmeye çalışıyoruz. Öncelikli hedefimiz çok öğrenci alıp, üniversitemizi büyütmek değil. Önceliğimiz kalite. Zaten SANKO adına bir şeyler yapıyorsanız sizden beklenen şey en üst düzey kalitedir ve o kaliteye yaraşır şeyler yapmak zorundasınız"

KALİTELİ EKİPMAN ÖNCELİĞİ

Bu amaçları doğrultusunda laboratuvarları en seçkin ve en kaliteli ekipmanla donattıklarını anlatan Sınav, "Kaliteli kadro, kaliteli müfredat, kaliteli ekipman ve kaliteli bir eğitim hedefiyle başladık ve o yolda da elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz" dedi. Sınav, geçen yıl ilk lisans öğrencilerini aldıklarını ve YÖK'ün 4 program için verdiği 230+10 öğrenci kontenjanının yüzde 99.6 oranında dolduğunu söyledi. Sınav "Tıp fakültesi ile sağlık bilimleri fakültesinin hemşirelik, fizyoterapi - rehabilitasyon ve beslenme - diyetetik bölümlerinde öğrencilerimizle 12 katlı kendi binamızda eğitime başladık. Hemşirelik yüksek lisans programımız da YÖK tarafından onaylandı ve mezuniyet sonrası eğitimlere başlıyoruz. Diş hekimliği fakültemizin hazırlıklarına başladık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tematik bir tıp üniversitesi: SANKO
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN