Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeditepe başarılı öğrenciyi ödüllendiriyor

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Yeditepe başarılı öğrenciyi ödüllendiriyor

Yeditepe Üniversitesi, başarılı öğrencileri, yurtdışı eğitimi, yüksek lisans, ücretsiz konaklama, yemek ve başarı oranlarına göre farklı miktarlarda burslarla ödüllendiriyor

Yeditepe Üniversitesi, öğrencilere sağladığı olanaklarla vakıf üniversiteleri arasında liderliğini korumaya devam ediyor. Üniversite, başarılı öğrencileri; yurtdışı eğitimi, yüksek lisans, ücretsiz konaklama, yemek ve başarı oranlarına göre farklı miktarlarda burslarla ödüllendiriyor.

HAZIRLIK SINIFINI DA KAPSIYOR

Burslu kontenjanlara yerleştirilen öğrencilerin bursları yabancı dil hazırlık Programında geçirilecek süreyi de kapsıyor. Öğrencinin yerleştirildiği programdaki normal öğrenimi süresince ( 4 yıllık programlarda 9, 5 yıllık programlarda 11, 6 yıllık programlarda 13 yarıyıl) akademik başarıya bakılmaksızın devam ediyor. Herhangi bir burslu programda okumakta iken çift ana dal programına devam eden öğrenciler için bu sürelere 1 yarıyıl ilave ediliyor.

ONLARCA BURS SEÇENEĞİ VAR

Dil-1 puan türüyle öğrenci alan programlara yerleştirilen ve ilk 100'e giren öğrencilere, hazırlık sınıfı ve normal öğretim süresi boyunca, yılda 9 ay süreyle, 500 TL burs veriliyor. YGS ile MF, TS ve TM gruplarından herhangi birinin ilgili puan türüyle öğrenci alan programlara yerleştirilen ve yerleştirildiği programın puan türünde, hazırlık sınıfı ve normal öğretim süresi boyunca yılda 9 ay süreyle; ilk 100'e girenlere ayda 1250 TL, 500'e girenlere ayda 1000 TL, ilk bine girenlere ayda 750 TL, ilk 2 bine girenlere ayda 500 TL, ilk 5 bine girenlere ayda 300 TL burs veriliyor. Diğer burs olanakları ise şöyle:
SPORCU BURSU: Basketbol, voleybol ve hentbol alanlarında üniversite spor takımlarına kabul edilen ve ferdi sporlarda üniversite adına milli yarışlara katılan öğrencilere ilgili öğretim yılı ücretinin yüzde 50'si oranında Yabancı Dil Hazırlık Programını da kapsayacak şekilde burs veriliyor.
YEMEK BURSU:
YGS ile MF, TS ve TM gruplarından herhangi birinin ilgili puan türüyle öğrenci alan programlarına ilk 5 tercihinde yerleşenlerden; yerleştirildiği programın puan türünde ilk 10 bine, (Dil -1 puan türünde ilk 100'e) giren öğrencilere yukarıdaki olanaklara ek olarak 9 ay süreyle yemek bursu veriliyor.
IB VE ABITUR ÖGRENCILERINE DESTEK: IB Diploması ortalaması 32 ve üstü, Abitur Diploma ortalaması 2 ve üzeri olan burssuz öğrencilere yüzde 25 indirim uygulanıyor.

YÜKSEK LİSANS


YGS ile MF, TS ve TM gruplarından herhangi birinin ilgili puan türünde ilk 10 bine (DİL-1 puan türünde ilk 200'e) girip yerleşen öğrencilere; yerleşilen programın birinci, ikinci ya da üçüncüsü olarak mezun olunduğu takdirde üniversitenin lisansüstü programlarında burslu okuma olanağı sunuluyor

YURTDIŞI EĞİTİM OLANAKLARI

YGS ile MF, TS ve TM gruplarından herhangi birinin ilgili puan türünde ilk 10 bine girip yerleşen öğrencilere, üniversitenin protokol imzaladığı yurtdışındaki bazı üniversitelerin değişim programlarına; başvuru koşullarını sağlamak kaydıyla bir yarıyıl katılım olanağı tanınıyor.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YURT

DIL - 1 puan türüyle öğrenci alan programlara yerleştirilen ve ilk 200'e giren öğrencilere, Eczacılık, Hukuk ve Tıp Fakültelerinde ilk 10 bine, Mühendislik - Mimarlık Fakültesinde ise ilk 15 bindeki öğrencilere ücretsiz yurtta kalma ya da ücretsiz ulaşım olanağı sağlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeditepe başarılı öğrenciyi ödüllendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN