Kariyerinizi planlayın

Sınav maratonu sonrasında şimdi de tercih telaşı başladı. Uzmanlar, Tercih'ten önce kariyerinizi planlayın' uyarısında bulunuyor

Giriş Tarihi: 14.7.2015
Kariyerinizi planlayın
Sınav maratonu bitti, şimdi de tercih telaşı başladı. Ancak uzmanlar herhangi bir üniversite ya da bölüm tercihinden önce, öğrencilere kariyer planlama önerisinde bulunuyor. Mühendislik Dekanları Konseyi (MDK) Genel Sekreteri Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, üniversite adaylarının nasıl bir rekabet ortamının kendilerini beklediğinin bilinciyle tercih yapmaları gerektiğini belirterek, "Mezuniyet sonrasında kariyer planlamasını şimdiden düşünün" mesajını verdi.

MESLEĞİNİZİ TANIYIN

MDK Genel Sekreteri Döğeroğlu, adayın seçeceği meslekte ne gibi işler yapacağını, sağladığı olanakları, çalışma koşullarını, mesleğin gerektirdiği fiziksel özellikleri, eğitim süresini, iş bulma, kariyer ve ilerleme imkanlarını, gelir düzeyini öğrenmesi gerektiğini vurguladı. Döğeroğlu, adayların tercih edecekleri bölümü yakından tanımasının önemli olduğunu söyledi.

AVANTAJLARA BAKIN

Bölüm tercihlerini yaparak herhangi bir programa yerleşen adayların, kurum içi ve kurum dışı yatay geçiş olanaklarını değerlendirmesi gerektiğini belirten Döğeroğlu, "Alanlarını veya üniversitelerini değiştirme veya çift ana dal, yan dal fırsatlarını değerlendirerek kendi alanlarının yanında bir başka alanda daha uzmanlaşma veya diploma alma şansları bulunduğunu da hatırlatmakta yarar var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kariyerinizi planlayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN