Türkiye'nin en iyi haber sitesi

üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı (LYS Yerleştirme Sonuçları)

Giriş Tarihi: 24.7.2015 09:47
ÖSYS üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı (LYS Yerleştirme Sonuçları)

Üniversite yerleştirme sonuçlarını resmi sitesinden açıkladı. LYS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?

ÖSYM, üniversite hayali ile heyecanla LYS sonuçlarını bekleyen öğrencilerin bekleyişine son verdi ve üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. LYS yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin sitesinden kontol edilebilir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN


ÖSYM'nin resmi sitesinden yapılan duyuruda yer alan bilgilere göre;

"Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 15 Mart 2015 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2015- yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 23.50'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2015-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Devlet üniversitelerinde isteyen öğrenciler için elektronik kayıtlar, 28 Temmuz-5 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır." denilmiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYS üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı (LYS Yerleştirme Sonuçları)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN