İşte 2015 'de lar

2015 sonuçları dün akşam itibaren açıklandı. Ancak sonuçların açıklanmasının ardından tarafından bir duyuru yayınlandı. ÖSYM yaptığı duyuruyla birlikte bazı değişikliklere gidildiğini ve bazı soruların ise iptal edildiğini açıkladı. 2015 KPSS sonuçlarınıza erişim sağlamak ve lar hakkında bilgi sahibi olmak için haberimizi inceleyebilirsiniz. İşte 2015 KPSS sonuçları ve KPSS’de iptal edilen sorular…

Giriş Tarihi: 29.7.2015 15:28
İşte 2015 KPSS'de iptal edilen sorular

tarafından yapılan ve 2015 sonuçlarında lara ilişkin açıklama metni:

Duyuruda, ÖSYM Yönetim Kurulunun, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Eğitim Bilimleri Testinin Temel Soru Kitapçığındaki 52. sorunun iptal edilmesine, Muhasebe Testinin Temel Soru Kitapçığındaki 5. sorunun "C" olarak girilmiş cevabının "D" olarak değiştirilmesine karar verdiği bildirildi.

Yönetim Kurulu, ÖABT Sınavı'nda ise; Coğrafya Öğretmenliği Testindeki 7. ve 18. soruların, Almanca Öğretmenliği Testindeki 9. ve 35. soruların, Fizik Öğretmenliği Testindeki 13. sorunun, İngilizce Öğretmenliği Testindeki 6. sorunun, Kimya Öğretmenliği Testindeki 42. sorunun, Rehber Öğretmenliği Testindeki 21. ve 29. soruların, Tarih Öğretmenliği Testindeki 21. sorunun, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testindeki 48. sorunun iptal edilmesine ve Coğrafya Öğretmenliği Testindeki 24. sorunun "D" olarak girilmiş olan cevabının "E" olarak, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testinde "A" olarak girilmiş olan 1. sorunun cevabının "B" olarak değiştirilmesine hükmetti.

Duyuruda, ayrıca, Sınavın Coğrafya Öğretmenliği ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testlerinde yer alan bazı sorulara iptal davası açılmış olması sebebiyle bu iki alanla ilgili değerlendirme işleminin idari yargı kararı sonrasında yapılacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte 2015 KPSS'de iptal edilen sorular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN