Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yeni döneme hazır

2014 – 2015 eğitim öğretim döneminde 20 yurt 4 misafirhanesiyle kız lerin eğitimine destek veren , 2015-2016 eğitim öğretim dönemi içinde hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. 9 üniversite şehrinde kız öğrencilerin eğitimi için hizmetlerine devam eden TÜRGEV, yeni dönemde açılışını gerçekleştireceği 10 yurdu ile Türkiye genelinde ki hizmet ağını genişletiyor.

Giriş Tarihi: 4.8.2015 11:47 Güncelleme Tarihi: 4.8.2015 11:48
TÜRGEV yeni döneme hazır
Dünyanın ve ülkemizin çeşitli bölgelerinden, ailelerinden ayrılarak, yüksek öğrenimlerini tamamlamak maksadıyla gelen kızlarımıza, aile sıcaklığını, milli ve manevi değerlerimizi, bunun yanı sıra sosyo-kültürel ve ahlaki etkileşimine de katkıda bulunmak amacıyla hizmet veren kız lerin güvenli şekilde barınabilmelerinin yanı sıra öğrencilerin akademik anlamda kendilerini de geliştirebilmesine uygun ortamlar hazırlıyor.

TÜRGEV, SORUMLULUK ALANI NET BİR VAKIFTIR

TÜRGEV, kurulduğu 1996 yılından bu yana, kendini, yükseköğrenimdeki kızların yurt ihtiyacını karşılamaya, öğrenim hayatlarını kolaylaştırmaya adadı. Türkiye'de bütün imkanlarını bu alana seferber edip uzmanlaşmış hizmet veren tek vakıftır.

TÜRGEV, KIZLARIMIZIN ÜNİVERSİTE ŞEHİRLERİNDEKİ AİLESİDİR

TÜRGEV'i anlamak, biraz da, kendini, kızı başka şehirde öğrenim gören anne baba yerine koymayı gerektirir. Bu duyarlılıkla yurtlar açar, bu özenle hizmet verir, hizmetlerini bu amaçla yaygınlaştırmak ister. Uzak şehirlerdeki evlatlara tıpkı anne babalar gibi kol kanat gerer.

TÜRGEV'İN YURTLARI DA, KIZLARI DA FARKLIDIR

TÜRGEV yurtları, kızlarımıza, hayatı zenginleştirecek imkânların sunulduğu yurtlardır. Her TÜRGEV yurdu, etkinlikler, projeler, atölyelerle birer kültür ortamıdır. Yurtlarda öğrenciler Osmanlıca Atölyesi, İşaret Dili Atölyesi, İslami İlimler Atölyesi, Karşılaştırmalı Tarih Atölyesi, Sosyoloji Atölyesi, Ebru Atölyesi, Resim Atölyesi, Hat Atölyesi, Ney Atölyesi, Keman Atölyesi, Dikiş Atölyesi, El Nakışı Atölyesi, Ahşap Boyama Atölyesi, Yemek Atölyesi, Badminton, Okçuluk, Plates & Aeorbik & Fitness, Uzak Doğu Dövüş Sanatları, Voleybol etkinlik ve atölyeleriyle kendini geliştirme fırsatı da buluyor.

2014-2015 itibarıyla yurtlarla ilgili kapasiteyi yüzde 100'ü geçecek şekilde arttırma sürecine giren TÜRGEV, yeni dönemde Gaziantep, Rize, Şırnak, Sivas, Malatya, Bursa, Nazilli, Kayseri ve Diyarbakır'da yeni yurtlarını açacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRGEV yeni döneme hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN