Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmene ek gelir

Öğretmenlerin talepleri toplu sözleşmeye taşındı. Ek gösterge, ek ders ücreti ve eğitime hazırlık ödeneği artışı masada. Kalknımada öncelikli yörelerde çalışanlara 710 lira ek tazminat göründü...

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Öğretmene ek gelir
Toplu sözleşmeyi yakından izleyen öğretmenlerin, ücretlerine ilişkin pek çok talebi var. Memur- Sen'e bağlı Eğitim Bir Sen, kalkınmada öncelikli yörelerde zorunlu olarak çalışan öğretmenler için 710 liraya varan ek tazminat verilmesini masaya taşıdı. Ek ders ve öğretim yılına hazırlık ödeneğinde artış talebinin yanı sıra öğretmenlere nöbet ücreti de gündemde. Bazı talepler şöyle:
Öğretmen kadrolarında bulunanların mevcut ek gösterge rakamları 600 puan artırılsın.
MEB kadrolarında bulunan tüm kamu görevlilerine her yıl 15 Eylül'de ek gösterge dahil en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 165'i oranında öğretim yılına hazırlık ödeneği verilsin.
Nöbet tutan müdür ve müdür yardımcıları ile öğretmenlere her gün 6 saat ek ders ücreti ödensin.
Merkezi sistemle yapılan sınavlarda görev alanlara, ek ders ücreti yerine sınav ücreti verilsin.
Kalkınmada öncelikli yörelere sürekli görevle atananlara ek gösterge dahil en yüksek devlet memuru aylığının; 1. bölgede görev yapanlara yüzde 10'u, 2. bölgede görev yapanlara yüzde 30'u, 3. bölgede görev yapanlara yüzde 40'ı, 4. bölgede görev yapanlara yüzde 50'si, 5. bölgede görev yapanlara yüzde 60'ı, 6. bölgede görev yapanlara yüzde 75'i, 7. bölgede görev yapanlara yüzde 90'ı oranında ek tazminat ödensin.

KAYNAK: TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmene ek gelir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN