Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teşvik Verilecek Özel Okulların Listesi

Özel okul öğrencilerine verilen ‘eğitim öğretim desteği’ için başvurular 10 Ağustos’ta başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ise, destek almaya hak kazanan ve başvuru yapan okulların listesini internet sitesinde yayınladı.

Giriş Tarihi: 12.8.2015 10:47 Güncelleme Tarihi: 12.8.2015 11:15
Teşvik Verilecek Özel Okulların Listesi
Eğitim öğretim desteği almay hak kazanan özel okullar MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yayınlandı. Özel okul desteği almak isteyen aileler, tercih yaparken hangi okullara destek verildiğini öğrenmek için listeyi kontrol edebilir. Eğitim öğretim desteğine başvurular 2 Eylül akşamına kadar devam edecek. Destek almaya hak kazananlar ise 3 Eylül'de açıklanacak. Okul tercihleri ise, 4-10 Eylül tarihleri arasında alınacak. Tercihlere göre yerleştirme sonuçları 11 Eylül'de duyurulacak. Nakil ve kesin kayıt işlemleri 14-21 Eylül arasındayapılacak. 22 Eylül'de ise ek yerleştirme sonuçları ilan edilecek, ardından 22-30 Eylül arasında ek yerleştirme kayıt işlemleri yapılacak.

Eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan okulların listesi için TIKLAYINIZ

Öte yandan bakanlık, özel okullarda öğrenim gören veya görecek öğrencilere verilecek eğitim öğretim desteğine ilişkin sıkça sorulan sorulara cevap verdi. 51 soru cevabın bulunduğu dosyada, eğitim öğretim desteğine başvuru ve kayıt sırasında yapılacak işlemlerle ilgili detaylı bilgi de verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teşvik Verilecek Özel Okulların Listesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN