Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SSK — SGK hizmet dökümü alma işlemi! E — Devlet giriş için tıklayınız!

SSK! SGK! Tüm işlemlerinizi E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi ile birçok sorgulama kısa sürede yapılabilir. Peki e-Devlet ile SSK 4/A Hizmet dökümü nasıl alınır? Vatandaşların kişisel bilgilerini öğrenebileceği e-Devlet sistemine giriş ve sorgulama işlemleri haberimizin detaylarındadır.İşte SGK-SSK hizmet dökümü alma işlemleri.

Giriş Tarihi: 20.5.2015 16:17 Güncelleme Tarihi: 14.8.2015 10:46
SSK — SGK hizmet dökümü alma işlemi! E — Devlet giriş için tıklayınız!
E-Devlet sistemi ile SSK 4A Hizmet dökümü alma çok kolaydır. Peki e-Devlet ile SSK 4/A Hizmet dökümü nasıl alınır? Vatandaşlara sunulan e-Devlet sistemi ile birçok sorgulama yapmak mümkün. Devlet dairelerine online olarak gitmiş gibi olduğunuz bu sistem ile SGK hizmet dökümü alma gibi işlemlerinizi 1 dakika gibi kısa bir sürede öğrenmek mümkün. Sadece SSK Hizmet dökümü ile sınırlı olmayan e-Devlet sisteminde 170 kurumun 1133 hizmetinden yararlanmak mümkün. E-Devlet şifrenizi PTT şubesinden aldıktan sonra internet üzerinden turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak SSK 4/A Hizmet dökümü belgenizi inceleyebilirsiniz. İşte e-Devlet ile SSK hizmet dökümü alma işlemleri.

E-DEVLET SİSTEMİNİE GİRİŞ YAPMAK VE SGK HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN TIKLA

E-Devlet sisteminin sunmuş olduğu SSK hizmet sorgulamaları SGK 4A hizmet dökümü gibi belgelere hemen ulaşmak mümkündür. Sosyal Güvelik Kurumu (SGK)'nın bütün hizmetlerinden yararlanmak ve şahıs bilgilerine ulaşmak içi e-Devlet sistemine T.C no ve şifre ile giriş yapmak gerekmektedir. Bunun için PTT'den e-Devlet şifresi almanız gerekecek. Şifre karşılığında 2 TL ücret ödedikten sonra internetten e-Devlet için turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak SSK hizmet sorgulama ve SGK hizmet dökümü alma gibi işlemlerinizi online olarak yapabileceksiniz. İşte e-Devlet ile SGK Hizmet Dökümü alma işlemleri.E-devlet sistemi ile hangi hizmetlerden yararlanır?

E-devlet kapısı ile neredeyse bütün devlet işleriyle ilgili sorgulamalar yapılmaktadır. Bunlardan bazılarını örnek vermek gerekir ise; Adli sicil, mobil hat, mahkeme dava, ihale, poliçe, araç, vergi borcu, GSS başvuru, işletme durum, MEB sınav sonuç, askerlik, 4a hizmet dökümü, tapu gibi daha birçok sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve istediğiniz belgelere ulaşabilirsiniz.Online olarak SSK hizmet sorgulama ve SSK 4A tescil kaydı için E SGM giriş işlemlerini yapmanız gerekmektedir. E SGM sorgulama ekranı üzerinden SSK hizmet sorgulama ve gün dökümü işlemlerini yapabilirsiniz. Detaylar haberimizde.Ülkemizde tüm vatandaşlarımız zorunlu olarak sigortalı oldukları için SGK'nın iş yükü oldukça fazladır. Bu bakımdan SGK üzerindeki iş oldukça yoğun olduğu için online hizmetler soruları ve vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu'na gelmeden de bilgi alabilmesi sağlamıştır. Bu bakımdan internet üzerinde oluşturulan E SGM portalı üzerinden sigorta bilgilerini sorgulayabilir, son durumları görerek sigorta takip işlemleri yapabilirsiniz.
SGK sorgulama, SSK hizmet dökümü alma gibi bilgilerinize aşağıda vereceğimiz adresten ulaşabilirsiniz.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

E-DEVLET SİSTEMİNE EKLENEN YENİ HİZMETLER

E-Devlet Kapısı'ndan yeni uygulama. Fatura bilgilerinizi internetten kontrol edebileceksiniz. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından e-Devlet Kapısı üzerinden 5 adet yeni hizmet sunulmaya başlandı. Buna göre; Baraj Doluluk Oranları Su Analiz Raporu Abone Bilgileri Sorgulama Arıza ve Bakım Bilgisi Sorgulama Fatura Bilgileri Sorgulama internetten yapılabilecek.

İşte eklenen diğer yeni hizmetler;

- Avea, Turkcell, Vodafone, Süperonline, Digitürk, Dsmart, TTnet, Türktelekom abonelik ve borç işlemleri.

- Bilgi teknolojileri kurumu,

- Kara kuvvetleri komutanlığı,

- e-nabız kişisel sağlık hizmeti,

Ferdi kaza poliçe sorgulama,

- Tarım sigortaları havuzu,

- Türksat uydu,

- Yargıtay siyasi parti üyeliği sorgulama

- Yargıtay dava dosyası sorgulama

GSS PRİM BORCUNU GÖRÜNTÜLEME

Genel sağlık sigortanızın borcunu görüntülemek istiyorsanız yukarıdaki saydığımız işlemleri gerçekleştiriniz. Daha sonra açılan sayfada ' Borç Görüntüle' kısmına tıklayınız. 'Zorunlu GSS' kısmına tıklayarak toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz.

E-Devlet şifre alma ve giriş işlemleri de oldukça basittir. Bunun için yapmanız gereken ilk önce PTT şubesine gidip 2 lira ücret ödedikten sonra bir e-Devlet şifresi edinmek olacak. Daha sonra www.turkiye.gov.tr internet adresinden T.C NO ve aldığınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.
E-Devlet sistemine giriş yaparak SGK hizmet dökümü almak çok kolaydır. Bunun için yapmanız gerekenleri haberimizin detaylarında verdik. E-devlet sistemine giriş nasıl yapılır? SSK-SGK haricinde hangi sorgulamalar yapılır? Tüm bu soruların cevabını haberin içeriğinden bulabilirsiniz. İşte SSK-SGK 4A hizmet dökümü alma işlemleri.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SSK — SGK hizmet dökümü alma işlemi! E — Devlet giriş için tıklayınız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN