Kıbrıs’ın yeni trendi AKÜN

Kıbrıs’ın en genç ve iş garantili tek üniversitesi olan Akdeniz Karpaz Üniversitesi mezunları hayallerine kavuşuyor. AKÜN bu yıl ilk mezunlarını verirken, mezun olan öğrencilerin yüzde 80’i iş hayatına atılmanın sevincini yaşıyor. Aldıkları donanımlı eğitim ile iş hayatına atılan öğrenciler, mezun oldukları bölümlerde Kıbrıs’ta binlerce kişiye hizmet veriyor.

Giriş Tarihi: 18.8.2015 14:43 Güncelleme Tarihi: 18.8.2015 14:45
Kıbrıs’ın yeni trendi AKÜN
AKÜN Turizm Otelcilik Mutfak Sanatları bölümünden mezun olan öğrenciler Kıbrıs'ta hizmet veren 5 yıldızlı otellerde çeşitli bölümlerde iş hayatına atıldı. Mezun olan öğrenciler ise, ailelerinin gurur kaynağı oldu.

TURİZMİN LOKOMOTİFİ MUTFAK KÜLTÜRÜ
AKÜN Turizm ve Otelcilik mezunları, Turizm cenneti olan Kıbrıs'ta sektöre kaliteli hizmet vermek için uzmanlardan aldıkları kaliteli eğitimi iş hayatında uygulamanın tadını çıkarıyor. Ayrıca Mutfak ve Aşçılık Bölümü mezunları ise Kıbrıs'taki lüks otellerde yerli ve yabancı turiste bir birinden lezzetli yemeklerle damaklara hitap ediyor. AKÜN yönetimi ise mezun olan öğrencilerin iş bulma konusunda her daim öğrencilerinin yanında olduğunu belirterek, mezun olan öğrencilere yeni hayatında başarılar diledi. Diğer yandan Akdeniz Karpaz Üniversitesi yeni eğitim ve öğretim yılı için hayata bir adım önde başlamak isteyen genç değerlerimiz için kayıt çağrısında bulundu.

EĞİTİMDE UYGULAMA İŞTE TECRÜBE
Akdeniz Karpaz Üniversitesi, evrensel boyutta bilimsel araştırmalar ve uygulamalarla iş dünyasının Ar-Ge merkezi olarak toplumun refahına katkıda bulunuyor. Bu çerçevede öğrencilerin iş deneyimi edinmesine yönelik "Üretim içinde Eğitim" programı ile uygulamalarında yetkin, çevreye ve topluma duyarlı, etik değerlere saygılı, kendini sürekli yenileyen lider insan kaynağı yetiştirilmesi için çaba gösteriliyor. AKÜN öğrencilerine eğitim süresi boyunca uygun sürelerle sektör şirketlerinde yerinde uygulama eğitimi yapma olanağı sunuyor. Akademi – sektör bütünleşmesi uygulaması ile öğrencilerimize alanlarında hizmet veren kuruluşlarda çalışma olanağı sağlayarak onların bilgi ve birikimlerini pekiştirmelerine yardımcı olunuyor. Sektör tecrübesi elde ederek, öğrencilerimize kariyerleri hakkında daha doğru kararlar vermeleri için onlara yaşam koçluğu yapıyor.

GENÇ, DİNAMİK VE HEDEFE ODAKLI EĞİTİM
Akdeniz Karpaz Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin genç üniversitesi olarak 2012-2013 Akademik Yılında farklı bir anlayışla Yüksek Öğretim alanındaki yerini almayı başardı. AKÜN, öncül bir "eğitim kurumu" olma hedefinin yanı sıra öğrencilerine uygulamalı eğitim imkânını her alanda sunan bir "deneyim kurumu" olma özelliğini taşıyor. Üniversite, Türkiye T.C Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) onayı ile birlikte tüm ön lisans, lisans ve yüksek lisans programları için uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından da üyeliklerini tamamlamış bulunuyor. AKÜN, hedeflerinize daima bir adım önde ulaşın sloganı ile KKTC'deki üniversitelerde yeni trendi yakalamayı başardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıbrıs’ın yeni trendi AKÜN
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN