- sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

TC kimlik no ile - sorgulama yapmak ve hizmet dökümü almak oldukça basit. İnternet üzerinde e-devlet şifresi ile SGK borç sorgulama, prim sorgulama, emekli gün sayısı sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. SGK 4A-4B-4C hizmet dökümünü almak isteyenler haberimizdeki bilgiler ile bu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Tüm Türkiye vatandaşlarına ait e-devlet şifresiyle SSK sigorta sorgulama şifresini PTT'den alarak bu işlemleri sorgulama işlemlerini herkes yapabilir.

Giriş Tarihi: 18.8.2015 15:12
SSK-SGK sorgulama işlemleri nasıl yapılır?
TC kimlik no ile - sorgulama yapmak ve hizmet dökümü almak oldukça basit. E-devlet şifresiyle SGK 4A-4B-4C hizmet dökümünv yapmak ve SGK borç sorgulama gün ve prim sorgulama işlemlerini internet üzerinden www.turkiye.gov.tr adresinden yapabilirsiniz. E-devlet şifresi nasıl alınır? E-devlet şifresi nasıl değiştirilir? E-devlet şifresi unutulduğunda ne yapılmalı? E-devlet şifresi nereden alınır? sorularının cevabını haberimizde sizlerle paylaştık.

Şifrenizi, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. kimlik numaranızın bulunduğu şahsi fotoğraflı kimliğiniz ile PTT müdürlüklerinden ve yetkili şubelerden alabilirsiniz. Ayrıca e-devlet şifresi yurtdışında konsolosluklardan da temin edilebilir. Aldığınız şifre ile giriş yaptıktan sonra yeni bir şifre belirlemeniz gerecektir. Belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

ŞİFRE ÜCRETLİ Mİ?

Şifrenizi ilk aldığınızda PTT tarafından işlem ücreti olarak 2 TL tahsil edilir. Daha sonra alacağınız her şifre için 4 TL tahsil edilir. Şifre için herhangi bir yıllık ücret söz konusu değildir.

ŞİFRE NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Sisteme şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle, otomatik olarak "Şifre Değiştirme" sayfasına yönlendirilir. Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış vatandaşlar dilerse "Şifre ve Güvenlik Ayarlarım" sayfasından şifre değişikliği işlemini gerçekleştirebilir. Ayrıca vatandaşlar PTT şubelerinden tekrar şifre alarak da şifre değiştirme işlemi gerçekleştirebilirler.

ŞİFRENİN UNUTULMASI DURUMUNDA NE YAPILMALI?

Şifreyi kaybetme, unutma veya çaldırma ve benzeri durumlarda yeni bir şifre için şifre sıfırlama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için profilinizde bulunan iletişim bilgilerinden cep telefonu numaranızı ya da hem cep telefonu numaranızı hem de e-postanızı e-Devlet Kapısında doğrulamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden herhangi birini yapmadığınız takdirde PTT şube ve Merkezlerinden şahsen yeni bir şifre almanız gerekmektedir. Şifre sıfırlama hizmetinin detayları için 160 numaralı e-Devlet Kapısı İletişim Merkezinden destek alabilirsiniz.

Daha önce cep telefonu ve e-posta doğrulaması yapmış iseniz e-Devlet Kapısı Şifre ve Güvenlik Ayarlarım bölümünden:
- Sadece PTT şubelerinden yeni şifre zarfı alarak
- Cep telefonuma ve e-posta adresime gelecek kodları girerek
- Cep telefonuma gelecek kodu girerek
seçeneklerinden birini işaretleyip şifre sıfırlama yöntemlerinden birini belirleyebilirsiniz. Ayrıca"Giriş" alanındaki şifremi unuttum seçeneği ile şifrenizi sıfırlayabilir, yeni şifre belirleyebilirsiniz. 15 yaşını doldurmuş TürkiyeCumhuriyeti e-Devlet Kapısı kullanıcıları ve mavi kartlı kullanıcılar bu şifre sıfırlama hizmetinden faydalanabilmektedir. Ancak yabancı kullanıcılar şifre sıfırlama hizmetinden faydalanamamaktadır.

E-DEVLET SORGULAMA

Tüm sorgulama işlemleriniz için https://www.turkiye.gov.tr/ sorgu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BAĞ-KUR BORÇ SORGULAMA

E-Devlet sistemine giriş yaparak, BAĞ-KUR sigortalısı olan vatandaşlar da uygulama üzerinden BAĞ-KUR borç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir. BAĞ-KUR sigortası olan vatandaşlar SGK web tahsilat uygulaması üzerinde BAĞ-KUR borç sorgulaması için sorgu türü kısmında '4B sigortalı ödemeleri' seçeneğini seçerek sorgu tipi kısmında yapacakları borç sorgulama tipini seçmeleri ve en son olarak BAĞ-KUR sicil numaraları ile sayfadaki güvenlik kodunu girmeniz gerekmektedir.

TC kimlik no ile SGK- SSK sorgulama yapmak ve hizmet dökümü almak oldukça basit. E-devlet şifresiyle SGK 4A-4B-4C hizmet dökümünv yapmak ve SGK borç sorgulama gün ve prim sorgulama işlemlerini internet üzerinden www.turkiye.gov.tr adresinden yapabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SSK-SGK sorgulama işlemleri nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN