AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL soru ve cevaplarının yayınlanmasının ardından öğrenciler ''3. Dönem AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusuna yanıt arıyordu. Merakla beklenen AÖL sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.

Giriş Tarihi: 20.8.2015 10:37
AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?
8-9 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL sınavının ardından adaylar AÖL soru ve cevaplarını bekliyordu. Merakla beklenen AÖL soru ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı'nca açıklandı. Adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ya da http://www.meb.gov.tr/ , http://www..meb.gov.tr/ana_sayfa.php adreslerinden AÖL soru ve cevaplarına erişebilecek. Soru ve cevaplar için AÖL şifresi öğrenci numaraları gerekli olmayacak. Öte yandan 3. Dönem AÖL sonuçlarının 30 Ağustos'ta açıklanması bekleniyor. Öğrenciler sonuçlarına http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden belirtilen tarihte erişebilecek.

AÖL SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI VE İTİRAZLAR

Sınav sonuçları internet ortamında "www.aol.meb.gov.tr" adresinden duyurulmaktadır. Sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerin bir sonraki dönem için kayıt yenileme ve ders seçim işlemlerini yapması gerekmektedir. Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, sınav sonuçlarının www.aol.meb.gov.tr ve www.maol.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içinde dilekçeyle Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne ://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18)yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

AÖL AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MEZUNİYET ŞARTLARI

Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,. Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması. Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması. Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması gerekmektedir. Ayrıca Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olma zorunluluğu vardır. Yukarıda ki mezuniyet şartlarının tamamını yerine getiren öğrenciler Açık Öğretim Lisesinden mezun olma hakkını kazanırlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN