Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmen atamaları için başvurular başladı

MEB, 37 bin öğretmen ataması için başvuruları almaya başladı. Adayların başvuru sırasında tutarlı seçim yapabilmeleri için seçtikleri okul ve bulunduğu yerle ilgili geniş bilgi verilecek

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Öğretmen atamaları için başvurular başladı
Milli Eğitim Bakalnlığı'na (MEB) bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 37 bin öğretmen kadrosu için başvurular başladı. Adaylar atama için 10 Eylül'e kadar elektronik ortamdan başvurabilecek. Elektronik başvuru sayfası "İlk atama", "Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "Milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Adaylar durumlarına uygun atama türünü seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm. meb.gov.tr adreslerindeki formu kullanarak başvurularını yapacak. İlk kez ataması yapılacakların 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. İlk atama kapsamında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek. Atamalar 15 Eylül'de elektronik ortamda yapılacak.

ADAYLARA KOLAYLIK

MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı, öğretmen atamalarında işlemleri kolaylaştırmak için hazırlanan yeni ekran konusunda bilg verdi. Yeni atanan bazı öğretmenlerden, gittikleri şehre, ilçeye, okula dair yeterli bilgi sahibi olmadan tercih yaptıklarına ilişkin şikayetler geldiğini söyleyen Tırnakçı, "Ekranlardan öğretmen adaylarımız, Türkiye genelindeki ihtiyacı, branşlarındaki ihtiyacı, anlık yapılan müracaatların sayısını görebilecek. Adayımız, ili seçtikten sonra illerden tercih edebileceği okul isimleri ekrana düşüyor. Burada önce okulun haritası, ulaşım bilgileri, çevre bilgileri, şehir merkezine uzaklıkları geliyor. Okulun çevresindeki ibadethaneler, hastaneler ve lokantaların bilgilerine ulaşmak mümkün" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmen atamaları için başvurular başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN