Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı!

Giriş Tarihi: 11.9.2015 16:24
Özel okul teşvik sonuçları açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı () tarafından özel okulda eğitim görmek isteyen öğrencilere yapılacak devlet desteği sonuçları açıklandı. Devlet desteği sonuçları ile ilgili ayrıntılar haberimizde

Milli eğitim Bakanlığınca () özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim öğretim desteği tercihleri dün sona erdi.

Devlet desteği için başvuran ve puanı hesaplanan 661 bin 233 öğrenci 6 bin 778 okul için tercihte bulunabilecek. Tercihler için 4 Eylül'de başlayan başvuru süreci dün sona erdi. Tercihlere bağlı yerleştirme sonuçları da bugün ilan edildi.

Özel okul teşvik sonuçlarına göre yerleştirme sonuçları

Eğitim ve Öğretim Desteği yerleştirme işlemlerinin 11 Eylül 2015 tarihinde yapılacak olması nedeniyle aynı tarihte özel okullara nakil işlemleri kapatılacak. Yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasından sonra nakil işlemleri yapılabilecek.

Ancak yönetmeliğe göre, eğitim ve öğretim desteği kapsamında destekten faydalanan öğrencilerin Eylül ayı içerisinde başka bir okula nakil olmaları hâlinde, öğrenciler eğitim ve öğretim desteği hakkını kaybedecek.

Nakil ve kesin kayıt işlemleri de 14-21 Eylül'de yapılacak. Ek yerleştirme sonuçlarının ilanı 22 Eylül'de, ek yerleştirme kayıt işlemleri 22-30 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Okul öncesinde 20 bin, ilkokul ve ortaokul düzeyinde 50'şer bin, temel lise ve diğer lise düzeyindeki okullarda ise 110 bin olmak üzere 230 bin öğrenci eğitim öğretim desteğinden faydalanacak.

Yeni eğitim öğretim yılında, önceki yıllardakiler de dahil olmak üzere 350 bin öğrenciye destek sağlanacak.

Özel okullarda, 2015-2016 eğitim öğretim yılında teşvikten yararlanacak her bir öğrenci için eğitim kurumlarına okul öncesinde 2 bin 680, ilkokulda 3 bin 220, ortaokul ve lisede 3 bin 750, temel liselere ise 3 bin 220 lira verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel okul teşvik sonuçları açıklandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN