Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2015 1. yedek yurt yerleştirme sonuçları açıklandı!

yurt sonuçları geçtiğimiz günlerde Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi internet sitesinden açıklanmıştı. Asıl yerleştirmelerin ardından boş kalan kontenjanlara yapılan 1. yedek yerleştirme sonuçları da bugün açıklandı. 2015 KYK 1. yedek yerleştirme sonuçlarının detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz

Giriş Tarihi: 14.9.2015 12:40
2015 KYK 1. yedek yurt yerleştirme sonuçları açıklandı!
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 11 Eylül Cuma günü sona erdi.

Belirlenen kayıt süresi içinde kayıt yapmayan öğrenciler kayıt hakkını kaybetti. Belirlenen süres içinde kayıt yaptırmayıp haklarını kaybeden öğrencilerin yerlerine yedek sırada bekleyen öğrenciler yerleştirilecek. Bu kapsamda, ilk yedek yerleştirme 14 Eylül Pazartesi günü yani bugün yapıldı.

Kredi Yurtlar Kurumu 2015 ÖSYM ve Arasınıf Yurt Yerleştirme 1. Yedek Sonuçları'na kurumun resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz

2015 yurt kayıtları nasıl yapılır?

YURTKUR'a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, yarına kadar "www.turkiye.gov.tr" internet sitesi üzerinden elektronik ortamda kayıtlarını yapabilecek. E-kayıt sistemi, 2015-2016 dönemi için YURTKUR'a asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazanan öğrencileri kapsıyor. E-devlet üzerinden kayıt yapabilmek için öğrencilerin e-devlet şifresi temin etmesi gerekiyor. Belge göstermek zorunda olan YURTKUR öncelikli öğrenciler e-kayıt sistemine dahil olmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2015 KYK 1. yedek yurt yerleştirme sonuçları açıklandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN