giriş nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 30.9.2015 10:14 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 13:59
E Okul VBS giriş nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı () velilerin, çocuklarının okul durumu hakkında kolayca bilgi alabilmeleri için sistemini hayata geçirdi. E-Okul () velilere bu anlamda büyük kolaylık sağlıyor. VBS girişi yapılarak öğrencilerin bir çok bilgilerine tek tıkla ulaşılabiliyor. Peki veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılabilir? Detaylar haberimizde...

hayata geçirdiği sistemi ile velilere büyük kolaylık sağladı. Artık öğrencilerin okul durumlarını öğrenmek için tek tık yetiyor. velilere bir çok konuda bilgi alma imkanı sunuyor. Veliler e-okul giriş yaparak çocuklarının okul durumuyla alakalı bilgileri kolayca alabiliyor. E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E OKUL GİRİŞ


E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

E Okul vbs ile hangi bilgilere ulaşabilirsiniz?

E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi alınması mümkündür.

- Öğrencilerin devamsızlık durumlarını sorgulamak,

- Öğrencilerin yazılı notlarını öğrenmek,

- Karne notlarını sorgulama

- Sınav tarihlerini öğrenme

- sınıf bilgilerini öğrenme

Bunlara benzer pek çok bilgiyi E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenmek mümkün. E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş için yukardaki linki kullanabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul VBS giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN