e- başvurular ne zaman?

Giriş Tarihi: 2.10.2015 15:23
ÖSYM e-YDS başvurular ne zaman?

tarafından 17 Ekim 2015 tarihinde yapılacak olan e- başvuruları başladı. e YDS başvuruları ne zamana kadar sürecek? başvuru nasıl yapılır? e YDS sınavı hangi şehirlerde yapılacak? Detaylar haberimizde...

tarafından düzenlenen (e-) başvuruları başladı. 17 Ekimde yapılacak olan sınav için başvurmak isteyen adaylar için ÖSYM ana sayfasında bir duyuru yayınladı. ÖSYM duyurusuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

17 EKİM E-YDS SINAVI ÖSYM DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN!


başvuruları ne zamana kadar sürecek?

e-YDS'nin 2015 yılı için yeni uygulaması İngilizce alanında, 17 Ekim 2015 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir'deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak. Sınava başvurular, 1-5 Ekim 2015 tarihleri arasında olacak. Sınav, saat 14.00'te başlayacak ve 2,5 saat (150 dakika) sürecek.

nasıl yapılır?

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından (Bu sınavda kontenjan, Ankara'da 204, İstanbul'da 147, İzmir'de 80 olacak.) sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacak. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak. e-YDS başvuru yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

17 EKİM E-YDS SINAVI BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYM e-YDS başvurular ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN