Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarın İstanbul'da okullar tatil mi?

İstanbul'da öğrencilerin bugün en çok merak ettiği konu, İstanbul'un kurtuluş günü olması sebebiyle yarın (6 Ekim 2015) İstanbul'da okulların tatil olup olmayacağı konusuydu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bu konuyla ilgili az önce bir açıklama geldi. Öğrenciler 6 Ekim 2015 tarihinde (yarın) okula gidecek mi? Detayları haberimizde...

Giriş Tarihi: 5.10.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 5.10.2015 13:01
Yarın İstanbul'da okullar tatil mi?

İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluş günü olan 6 Ekim günü İstanbul'daki ilkokul ve liselerin tatil olup olmayacağı büyük bir merak konusu oldu. Merak edilen bu konunun yanıtını 'nin açıklaması verecek demiştik Ancak açıklama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada yarın eğitim ve öğretimin devam edeceği ve okulların tatil edilmesinin söz konusu olmadığı belirtildi.

Konuya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açılamada şu ifadelere yer verildi: "6 Ekim İstanbul'un Kurtuluşu ile ilgili olarak; okullarımızın tatil olup olmadığı hakkında tereddüde düşüldüğü görüldü. 6 Ekim İstanbul'un kurtuluşu ile ilgili planlanan törenler icra edilmekle birlikte aynı gün tüm okullarımız eğitim öğretime devam edecek."

2016 YILI TATİL GÜNLERİ

6 Ekim önemi

6 Ekim İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluş yıldönümüdür. İtilaf devletlerinin İstanbul'u işgalleri, 6 Ekim 1923'te 3. Kolordu tarafından resmen sonlandırıldı. Bu olayın ardından 6 Ekim, İstanbul'un kurtuluş günü olarak belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarın İstanbul'da okullar tatil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN