Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş nasıl yapılır?

Veli Bilgilendirme Sistemi () velilere çocuklarının okul durumları hakkında bilgi almaları için büyük kolaylık sağlıyor. VBS giriş işlemi yaparak öğrencilerin bilgilerine e okul portalı üzerinden tek tıkla ulaşabilirsiniz. Peki E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılabilir? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 5.10.2015 10:42 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 15:31
E Okul VBS giriş nasıl yapılır?

MEB hayata geçirdiği sistemi ile velilere büyük kolaylık sağladı. Artık öğrencilerin okul durumlarını öğrenmek için tek tık yetiyor. E Okul velilere bir çok konuda bilgi alma imkanı sunuyor. Veliler e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş yaparak çocuklarının okul durumuyla alakalı bütün bilgileri kolayca alabiliyor. Bunun için giriş yapmanız yeterli. peki e okul VBS giriş nasıl yapılır? İşte detaylar!

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. E okul giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E Okul vbs ile hangi bilgilere ulaşabilirsiniz?

E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi alınması mümkündür.

- Öğrencilerin devamsızlık durumlarını sorgulamak,

- Öğrencilerin yazılı notlarını öğrenmek,

- Karne notlarını sorgulama

- Sınav tarihlerini öğrenme

- sınıf bilgilerini öğrenme

Bunlara benzer pek çok bilgiyi E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenmek mümkün.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul VBS giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN