Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 bini aşkın öğretmene müjde

Giriş Tarihi: 8.10.2015 08:29
10 bini aşkın öğretmene müjde

Milli Eğitim Bakanı Avcı, şubatta 10 binin üzerinde atama yapılacağını söyledi. Avcı, "Atanan öğretmenler kıdemlilerin yanında önce staj yapacak. Daha sonra göreve başlayacaklar" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dün Eskişehir'de "Eğitim Bilişim Ağı" Projesi'nin Tanıtım Programına katıldı. Toplantının ardından soruları yanıtlayan Bakan Avcı, atama bekleyen binlerce öğretmen için çok önemli bir müjde verdi. Avcı, "Elimizde zaten 10 bin kontenjan var. Şubat'ta 10 binin üzerinde öğretmen ataması yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Videolu ders anlatımları

Bakan Avcı, "Ayrıca sistemi de değiştiriyoruz. Şubat ayında atanan öğretmenler kıdemli öğretmenlerin yanında staj yapacak. Daha sonra göreve başlayacaklar" dedi. FATİH Projesi ve EBA Projesi'ndeki son yenilikler ile öğrencilerin istedikleri konularda farklı materyal ve videolu ders anlatımlarına günün 24 saati internet üzerinden ulaşabileceklerini bildiren Bakan Avcı şunları söyledi:

24 saat internetten eğitim

"Yenilenen içeriklerle dershanelere ihtiyaç kalmamıştır. Hiçbir dershane günün herhangi bir saatinde öğrenciye hizmet veremiyor. EBA'da günün 24 saatinde istediğiniz konuda ders alabiliyorsunuz. EBA projesi 24 saat boyunca ücretsiz eğitim hizmeti veriyor bu nedenle de dershaneye ihtiyaç kalmıyor. EBA'nın bu şekilde tekerlerine çomak soktuğu çevreler, FATİH projesine de çomak sokmaya çalışıyor."

Yine tezekli haberler yapacaklar

PARALEL yapının eğitimdeki gelişmelerden rahatsız olduğunun da altını çizen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Bu yıl da ellerinde tezekle okula giden çocukların haberlerini göreceksiniz. Biz ne zaman eğitimde iyi bir haber versek, paralel yapının medya organlarında 'eğitim çöküyor, okullar dayanıksız' haberleri verilip, yanında da okullara tezekle giden öğrencilerden söz ediliyor. Bu haberlerin hepsi asılsız. Yaptığımız araştırmada, böyle bir fotografın çekildiği okulda, 15 ton kömür ve tahta bulunduğunu tespit ettik" ifadelerini kullandı.

Öğrenci ne kadar çalışıyor?

Avcı, "EBA üzerinden her öğrenci ve öğretmenin ne ile ne kadar süre meşgul olduğunu da görmek istiyoruz. Bu içerikler üzerindeki çalışmalarından öğrencinin ne kadar çalıştığını, yürünen yola, verilen emeğe de değer vererek değerlendirmeye çalışacağız" değerlendirmesini yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 bini aşkın öğretmene müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN