Türkiye'nin en iyi haber sitesi

üzerinden için son 2 gün!

tarafından başlatılan () kayıt için artık son iki gün! Öğrencilerin e kurs modülündeki () sistemi üzerinden başvurularını bir an önce tamamlamaları gerekiyor. Peki EBA sistemi nasıl kullanılır? nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 7.10.2015 10:19 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 10:54
EBA üzerinden e kurs kayıt için son 2 gün!
E kurs başvuları 9 Ekim Cuma günü sona eriyor! Milli Eğitim Bakanlığı üniversite sınavlarına hazırlık için okullarda () uygulamasını başlattı. Kurslara kayıt yaptırmak için () sistemini kullanmak gerekiyor. Peki EBA sistemi nasıl kullanılır? işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar!

Öğrenciler için başvuru süresi 9 Ekim Cuma gününe kadar uzatılan e kurslara 5 milyondan fazla başvuru olması bekleniyor. 3 Ekim'de başlayacak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına, örgün eğitimde okuyan ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere açık öğretim okullarına kayıtlı ortaokul, lise öğrencileri ile özel okul öğrencileri ve mezunlar başvurabiliyor. Başvuru için EBA sistemine giriş yapmak gerekiyor. EBA sistemine giriş için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


EBA SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E-kurs tarafından uygulanmaya başlanan yeni bir proje. Tıpkı e-okul gibi işleyen bir portal üzerinden yürütülüyor. Öğrenciler e kurs modülüyle birlikte yeni eğitim-öğretim yılında kurs almak istedikleri dersleri seçebiliyor ve yeterli sayıya ulaşılması durumunda o dersten takviye kurs açılıyor.

Branşlarında kurs vermek isteyen öğretmenler de e-kurs modülü üzerinden kurs vermek istediklerini beyan ediyor ve öğrencilerin o öğretmenin dersini tercih etmeleri durumunda takviye kurs açılabiliyor. Öğretmenlerin de bu işlemleri gerçekleştirebilmeleri için tıpkı öğrenciler gibi EBA sistemini kullanmaları gerekiyor. EBA sistemine giriş için yukardaki linki kullanabilirsiniz.


ÖĞRENCİLER İÇİN EBA ŞİFRESİ TANIMLAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN!

E-Kurs öğrenci başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ile mezunlar için açılan e-Kurs kayıt işlemleri http://odsgm.meb.gov.tr ve eba.gov.tr modülü üzerinden yapılabiliyor. Resmi veya özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ile açık öğretim öğrencilerine yönelik kurslar örgün eğitim kurumlarında; mezunlara yönelik kursları ise yaygın eğitim kapsamında Halk Eğitim Müdürlükleri sorumluluğunda açılacak.

E-Kurs öğrenci başvuruları ne zaman bitiyor?

MEB tarafından okullar ve halk eğitim merkezlerinde, öğrenciler ile mezunlar için açılacak takviye kurslarına başvurular 9 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek. Her bir öğrenci için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek. Öğrencilerden kurs için herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

E-Kurslar ne zaman başlıyor?

1. dönem kursları 3 Ekim 2015'te başlayacak ve 24 Ocak 2016'da sona erecek.

2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016'da başlayacak. ve 17 Haziran 2016'da sona erecek.

3. dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBA üzerinden e kurs kayıt için son 2 gün!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN