Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEB EBA e-kurs öğrenci kayıt başvuru süresi uzaltıldı

Giriş Tarihi: 8.10.2015 11:00
MEB EBA e-kurs öğrenci kayıt başvuru süresi uzaltıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme ve Yetiştirme Kursları (E-Kurs) için 3 milyon öğrenci başvuru yaptı. E-Kurs için gelen yoğun başvuru üzerine başvuru süresi öğrenciler için 9 Ekim'e uzattı. Peki EBA modülü üzerinden yapılan başvuru işlemleri nasıl yapılır? İşte o ayrıntılar...

MEB, E-Kurs Destekleme ve Yetiştirme Kursları için öğrenci başvuru süresini uzattı. EBA modülünden yapılan başvurular için son tarih 9 Ekim. E-Kurs başvurusu nasıl yapılır? E-Kurs nedir? E-Kurs kaydı nasıl yapılır? Son kayıt tarihi ne zaman? EBA başvuru ekranı ve diğer tüm merak edilen detaylar haberimizde.

Öğrenciler için başvuru süresi 9 Ekim Cuma gününe kadar uzatılan E-Kurslara 5 milyondan fazla başvuru olması bekleniyor. MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, yaptığı açıklamada, 3 Ekim'de başlayacak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına, örgün eğitimde okuyan ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere açık öğretim okullarına kayıtlı ortaokul, lise öğrencileri ile özel okul öğrencileri ve mezunlar başvurabiliyor.

EBA SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

Bu yıl ilk kez destekleme ve yetiştirme kursları için E-kurs modülünü başlattıklarını ve bu sistem sayesinde kurslarla ilgili sayısal verilere anlık ulaşabildiklerini belirten Kurt, ilk üç günlük verilere göre 22 bin 102 eğitim kurumunun kurs için başvuru yaptığını bildirdi.


EBA Sistemi hakkında bilgi

"Eğitim Bilişim Ağı öğretmen ve öğrencilerimiz için geliştirilen sosyal bir eğitim platformudur. Hâlen test aşamasında olan ve içerik ekleme çalışmaları devam eden platformun üyelik hizmetlerine bağlı hizmet veren kısımları şu an için sadece Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı öğretmenlere açıktır.İleride tüm öğretmen, öğrenci ve velilere açılması planlanan EBA'dan üye olmaksızın da faydalanabilir, öğretici videolar izleyip görselleri tarayabilirsiniz. Dergi indirip okuyabilir, ses dosyalarını dinleyip haberlerinizi görebilirsiniz. E-içerik kısmındaki 'öğretmenler için' bölümü hariç EBA'nın her dosyasına ulaşabilir, bilginizi arttırıp öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz."

EBA e kurs hakkında bilgi

Öğrenciler e kurs modülüyle birlikte yeni eğitim-öğretim yılında kurs almak istedikleri dersleri seçebiliyor ve yeterli sayıya ulaşılması durumunda o dersten takviye kurs açılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB EBA e-kurs öğrenci kayıt başvuru süresi uzaltıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN