e kurs öğretmen başvuruları nasıl yapılır?

tarafından okullarda başlatılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda () görev almak isteyen öğretmenlerin üzerinden e kurs kaydı yaptırması gerekiyor. Peki MEBBİS üzerinden e kurs için öğretmen başvuruları nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 6.10.2015 10:47 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 16:26
MEBBİS e kurs öğretmen başvuruları nasıl yapılır?
, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri () üzerinden öğretmen başvurularının nasıl yapılacağı ile ilgili bir e kılavuz yayınladı. Kadrolu öğretmenlerden bu kurslarda görev almak isteyenler MEBBİS üzerinden yayınlanan e kılavuz sayesinde e-kurs kayıtlarını kolayca yaptırabilecekler. Peki MEBBİS üzerinden e kurs öğretmen kayıtları nasıl yapılır? MEBBİS üzerinden yayınlanan e kılavuz görüntülemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz!


MEBBİS E-KURS KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN!

Kurs dönemleri ne zaman?


Destekleme ve Yetiştirme Kursları I.dönem, II.dönem ve III. dönem (yaz kursları) olmak üzere üç dönemde açılır.

I.dönem kursları Ekim ayının ilk haftası başlar ve yarı yıl tatiline kadar devam eder.

II.dönem kursları derslerin başladığı ikinci yarıyılda başlayarak okulların kapanmasına kadar devam eder.

III.dönem kursları, okulların kapanmasıyla birlikte ders yılı bitiminden bir sonraki eğitim-öğretim yılı okulların açılışına kadar olan sürede açılır.


EBA E KURS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

EBA öğretmen şifresi nasıl alınır?


Tüm Resmi Okullar ve İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri MEBBİS sayfasına ulaştıktan sonra'' Yönetici Modülüne'' giriş yapın.

Yönetici Modülüne giriş yapıldığında; İlgili yerler doldurulacak ve açılan pencere de sağ kısımda kuruma ait olan DynEd şifresi almak için uyarı yazısının üzerine gelinecek ve ardından işlem gerçekleşecektir.

Kurum şifresini aldınız.

- Elinizdeki şifre İl veya İlçe şifresi ise sadece bu kısımlarda gözlem ve değerlendirme yapmak için kullanabilirsiniz herhangi bir müdahalede bulunamazsınız.

- Bu şifreyi sadece ilgili kişiler ile paylaşımı mümkündür.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEBBİS e kurs öğretmen başvuruları nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN