Türkiye'nin en iyi haber sitesi

- Veli Bilgilendirme Sistemi giriş nasıl yapılır?

veli bilgilendirme sistemi (VBS) öğrenci ve velilerin en büyük yardımcısı oldu. VBS sayesindeokul bilgilerine erişim oldukça kolaylaştı. Peki giriş nasıl yapılır? E-Okul üzerinden hangi bilgileri öğrenebiliriz? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 15.10.2015 10:18
E Okul - Veli Bilgilendirme Sistemi giriş nasıl yapılır?
! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sistemini 2007 yılında hayata geçirdi. nin hayata geçirilmesindeki en büyük amaç bilgi alışverişini hızlandırarak öğrenci-öğretmen-veli arasındaki koordinasyonu en yüksek seviyeye çıkarmak. sistemi sayesinde bunun başarıldığını görebiliyoruz. Peki giriş nasıl yapılır? E-Okul üzerinden hangi bilgileri öğrenebiliriz? İşte detaylar!

E-Okul vbs giriş nasıl yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. işlemi için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E Okul üzerinden hangi bilgiler öğrenilir?

- Devamsızlık durumu

- Sınav sonuçları

- Şube başarı ortalaması

- Karne notları

- Sınav tarihleri

- Aldığı belgeler

- Yıl sonu notları

- Haftalık ders programı

- Sınıf bilgileri

- Nakil durumu gibi bilgileri öğrenebiliriz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul - Veli Bilgilendirme Sistemi giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN