Prens Edward, Türk gençleriyle buluştu

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Prens Edward, Türk gençleriyle buluştu

Türk öğrencilere destek için İstanbul'a gelen Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward Darüşşafaka Okulu'nu da ziyaret etti

Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward, Türk öğrencilere destek olmak için ilk kez İstanbul'a geldi. İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in en küçük oğlu olan Prens Edward, Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı'nın (TİKAV) Türkiye temsilciliğini üstlendiği, dünyanın öncü gençlik programlarından Uluslararası Edinburgh Dükü Ödül programına katıldı. Ardından Darüşşafaka'yı ziyaret etti, öğrencilerle bol bol sohbet etti. Son olarak da bir okulun açılışı yaptı.

ÖDÜLLERİ KENDİSİ VERDİ

Tüm gününü Türk öğrencilerle geçiren Prens Edward'ın ilk durağı İngiltere Başkonsolosluğu oldu. Burada düzenlenen törenle Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı'nı başarıyla tamamlayanlara ödül sertifikalarını bizzat kendisi verdi. Prens Edward, törende yaptığı konuşmada, "Öncelikle altın ödülü almaya hak kazanan bütün katılımcıları tebrik ediyorum. En zor an buraya çıkıp ödülü almak olmuştur. Şimdi rahatlayabilirsiniz" dedi. Darüşşafaka Okulunu ziyaret eden Prens Edward, öğrencilere, "Kendinize güvenin" mesajı verdi. Tarabya İngiliz Okulları'nı da ziyaret eden Edward, Ankara'daki terör saldırısından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prens Edward, Türk gençleriyle buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN