Türkiye'nin en iyi haber sitesi

- veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 19.10.2015 12:59 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 12:13
VBS - E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?

veli bilgilendirme sistemi () MEB tarafından hayata geçirilen bir sistem. sayesinde veliler çocuklarının okuldaki durumuyla ilgili bilgilerine kolaylıkla ulaşabiliyorlar. VBS ile devamsızlık ve not bilgilerini görüntüleyebiliyorlar. Peki giriş nasıl yapılır? E-Okul VBS nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde...

veli bilgilendirme sistemi veliler, öğrenciler ve öğretmenler açısından bir çok faydaya sahip. Bunlardan en önemlisi velilerin sayesinde çocuklarının okul durumlarıyla ilgili her türlü bilgiye kolayca ulaşabilmesi. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? nasıl kullanılır? İşte detaylar!


E-Okul vbs giriş nasıl yapılır?

giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. işlemi için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E Okul üzerinden hangi bilgiler öğrenilir?

- Devamsızlık durumu

- Sınav sonuçları

- Şube başarı ortalaması

- Karne notları

- Sınav tarihleri

- Aldığı belgeler

- Yıl sonu notları

- Haftalık ders programı

- Sınıf bilgileri

- Nakil durumu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
VBS - E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN