Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun başvuruları başladı! başvuruları başladı!

başvuruları nasıl yapılır? KYK burs başvuruları hangi adres üzerinden yapılır? Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları başladı.

Giriş Tarihi: 21.10.2015 10:47
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun burs başvuruları başladı! KYK başvuruları başladı!
2015–2016 öğretim yılında yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora, ek kontenjan öğrencileri, burs ve kredi için "http://kyknet.gsb.gov.tr/" adresinden başvuruda bulunabilecek. Başvurular, 4 Kasım'da saat 23.59'da sona erecek.

VERİLEN BİLGİLER DOĞRU DEĞİLSE!
Burs veya öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Beyanların doğru olmadığının belirlenmesi halinde burs veya öğrenim kredisi hakkı iptal edilecek.

Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara Ocak 2016'dan itibaren ödeme yapılacak.

LİSANS 330, YÜKSEK LİSANS 660...

Lisans öğrencilerine aylık 330, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun burs başvuruları başladı! KYK başvuruları başladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN