Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile nasıl yapılır?

ile SGK hizmet dökümü sorgulayarak çalışılan gün sayısına ve emeklilik için ne kadar zaman kaldığına kolayca ulaşılabilir. şifresi alaral e devlet giriş yapılabilir. Peki giriş ile nasıl yapılır? nasıl yapılır? İşte detaylar!

Giriş Tarihi: 23.10.2015 14:50
E Devlet giriş ile SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?
E Devlet kapısı ile vatandaşlar her türlü hizmete kolayca ulaşabiliyor. portalı resmi kurumlarda sıra bekleme derdini ortadan kalkıyor. E devlet sistemi ile işlemini kolayca yapmak mümkün. Böylece SGK pirim günü ve emeklilik ile ilgili bilgilere tek tıkla öğrenilebiliyor. Peki ile SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır? İşte cevabı!

SGK hizmet dökümü nedir?

SGK hizmet dökümü, SGK kapsamındaki tüm çalışmalarınızı, kronolojik bir sıralamaya göre açıklayan bir dökümandır. Bu döküman ile ne zaman işe girildiği, ne zaman işten ayrılındığı, kaç farklı yerde çalışıldığı, toplam ne kadar prim gün sayısına sahip olunduğu, aylık ve yıllık prim gün sayıları kısacası tüm sigorta sorgulamaları ayrıntılı bir şekilde görülebilir. Peki SGK hizmet dökümü giriş ile nasıl görüntülenir? İşte cevabı!

E-Devlet giriş ile SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubesinden aldıktan sonra, sisteme T.C. kimlik numaranız ve bu şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sol tarafta yer alan "E-Hizmetler" seçeneğini tıklayın. Açılan ekrandan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başlığını bulun. Altında yer alan seçeneklerden 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü için "4A Hizmet Bilgisi" ni tıklayın. SSK hizmet dökümünüz karşınıza gelecektir. SGK hizmet dökümünü sorgulamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E DEVLET İLE SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

E-Devlet nasıl kullanılır?

E-Devlet işlemlerimizi gerçekleştirebileceğimiz site adresi E-Devlet'in resmi internet adresidir. Bütün E-Devlet işlemlerimizi bu siteden yapacağız. Web sayfasına girdiğimizde sağ üstte bulunan sisteme giriş butonuna tıklayacağız. Açılan sayfaya T.C. kimlik numaramız ile E-devlet şifremizi girerek sisteme girişimizi yapabiliriz. Eğer E-devlet şifreniz yoksa ilk başta şifre almanız gerekir. E devlete giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E-Devlet şifresi nasıl alınır?

Eğer E-devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken ilk iş üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesine 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan hemen sonra E-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Devlet giriş ile SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN