Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş ile bilgisi nasıl öğrenilir?

giriş ile bilgisi öğrenmek çok kolay. MEB tarafından uygulamaya koyulan sistemi (VBS) üzerinden artık okula gitmeden çocukların bütün bilgileri öğrenilebiliyor. Peki giriş ile nasıl öğrenilir? e-okul vbs üzerinden hangi bilgilere ulaşılabilir? İşte detaylar!

Giriş Tarihi: 23.10.2015 16:10
E Okul giriş ile devamsızlık bilgisi nasıl öğrenilir?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) veli bilgilendirme sistemini (VBS) hayata geçirdi. vbs sistemi sayesinde Öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Peki giriş ile bilgisi nasıl öğrenilir? e-okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılabilir? İşte cevabı!

E Okul giriş ile devamsızlık bilgisi nasıl öğrenilir?

sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin devamsızlık bilgisine ulaşabilirsiniz. ne giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin okul durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi almak mümkün. E-Okul üzerinden öğrencilerin;

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri gibi birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul giriş ile devamsızlık bilgisi nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN