Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş nasıl yapılır? ile sınav tarihleri nasıl öğrenilir?

Giriş Tarihi: 21.10.2015 13:16 Güncelleme Tarihi: 23.10.2015 11:27
E Okul giriş nasıl yapılır? E-Okul VBS ile sınav tarihleri nasıl öğrenilir?

MEB tarafından hayata geçirilen () ile veliler artık bilgisayar başında çocuklarının okulla ilgili bütün bilgilerini öğrenebiliyor. Bu sebeple VBS sistemi veliler için büyük bir önem taşıyor. Peki nasıl yapılır? üzerinden sınav tarihleri nasıl öğrenilir? Detaylar haberimizde...

veliler, öğrenciler ve öğretmenler için büyük bir önem taşıyor. Bunlardan en başta geleni velilerin sayesinde çocuklarının okul durumlarıyla ilgili her türlü bilgiye kolayca ulaşabilmesi. giriş nasıl yapılır? E-Okul üzerinden sınav tarihleri nasıl öğrenilir? sistemi üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? İşte detaylar!


E Okul ile sınav tarihleri nasıl öğrenilir?

ne giriş yapmak için https://e-okul.meb.gov.tr adresine gitmek gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağladıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "sınav tarihleri" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğencinin sınav tarihleri bilgilerine ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-OKUL VBS GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!


E-Okul vbs giriş nasıl yapılır?

giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. işlemi için yukarıdaki linki kullanabilirsiniz.

E Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin okul durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi almak mümkün. E-Okul üzerinden öğrencilerin;

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri gibi birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul giriş nasıl yapılır? E-Okul VBS ile sınav tarihleri nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN