Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş ile not bilgisi nasıl öğrenilir?

Giriş Tarihi: 26.10.2015 11:50 Güncelleme Tarihi: 26.10.2015 12:13
E Okul giriş ile not bilgisi nasıl öğrenilir?

giriş ile not bilgisi öğrenmek oldukça kolay. MEB tarafından uygulamaya koyulan () üzerinden artık okula gitmeden çocukların bütün bilgileri öğrenilebiliyor. Peki giriş ile not bilgisi nasıl öğrenilir? e-okul vbs üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? İşte detaylar!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ni () hayata geçirdi. vbs sistemi sayesinde öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Peki e okul vbs giriş ile not bilgisi nasıl öğrenilir? e-okul üzerinden hangi bilgilere ulaşlır? İşte cevabı!

E Okul giriş ile not bilgisi nasıl öğrenilir?

ne giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "Not Bilgisi" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin not bilgisine ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-OKUL VBS GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin okul durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi almak mümkün. E-Okul üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul giriş ile not bilgisi nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN