Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ilk kez yapıldı

MEB, destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrencilerin kazanım durumlarını görebilmeleri amacıyla başlattığı nın ilk uygulamasını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 26.10.2015 10:15 Güncelleme Tarihi: 26.10.2015 10:15
Elektronik değerlendirme sınavı ilk kez yapıldı

Milli Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Keçiören Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulunda, destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında ülke genelinde ilk kez gerçekleştirilen na ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısı öncesi, Keçiören Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu'nda takviye kursu alan 8'inci sınıf öğrencileri, tablet üzerinden merkezi olarak elektronik değerlendirme sınavına girdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, destekleme ve yetiştirme kurslarına 4 milyon öğrencinin müracaat ettiğini ve kurslara başladığını belirtti.

Öğrencilerin sisteme EBA şifresiyle girdiğini anlatan Kurt, "740 bin öğrencimiz şu an bu kurslarda 8'inci sınıflarda eğitim görmekte. Biz 5 gün boyunca bu sistemi öğrencilerimize açtık. İster kurslarda öğretmenleri nezaretinde isterlerse evlerinde, istedikleri zaman bir sefere mahsus olmak üzere sisteme girerek bu tarama testlerini yapacaklar. 8'inci sınıfta 6 dersten kurs veriyoruz. TEOG'ta da 6 dersten sınava alınıyorlar. Bu derslerin her birinden, öğrencilerimiz 20 soruluk, aynen TEOG uygulaması gibi, bir mini TEOG'u burada yapmış olacağız" dedi.

Öğrencilerin EBA şifresiyle sisteme girerek soruları yanıtlacağını belirten Kurt, sınav bittiğinde de anında öğrenciye kazanım karnesinin grafikle birlikte verileceğini ifade etti.

"Üniversiteye hazırlanan mezunlar için de kazanım testleri yayınlandı"

Sınavın etkileşimli tahtanın karşısında, online olarak yapıldığına dikkati çeken Kurt, bu sınavın büyük bir tarama sınavı olduğunu kaydetti.

Öğrencilerin kazanım karnesinde eksik olduğu yerleri görerek daha sonra telafi edebileceğine dikkati çeken Kurt, haftalık yayınlanan kazanım testlerinin de öğrencilere katkı sağlayacağını belirtti.

Üniversiteye hazırlanan mezunlar için de kazanım testlerinin yayınlandığını aktaran Kurt, ilk kez 8'inci sınıf matematik dersine ait test sorularından başlayarak, videolu çözümlerin de yer aldığı cevap anahtarlarını da yayımlamaya başladıklarını bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektronik değerlendirme sınavı ilk kez yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN