Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E okul veli bilgilendirme sistemi

Giriş Tarihi: 28.10.2015 10:56
E okul veli bilgilendirme sistemi

E okul veli bilgilendirme sistemine ile öğrencilere ait okul bilgiler online takip edilmektedir. E okul VBS giriş detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan e okul, veli bilgilendirme sistemi adıyla yayınlanmaktadır. E okul veli bilgilendirme sistemi veliler tarafından kullanılarak öğrencilerin takip işlemleri yapılabilmektedir. Öğrencilerin okuldaki tüm durumlarının görüntülenebildiği e okul aracılığıyla sizler de okuldaki öğrencileri takip etme fırsatı bulabilirsiniz.

E okul üzerinden yapılacak olan işlemlerde öğrenci bilgileri ile sisteme giriş yapılması gerekir. Giriş sonrasında açılacak olan portal sayesinde kolay bir şekilde seçimler yapılarak öğrenciler hakkında farklı konularda bilgi sağlanabilir. E okul veli bilgilendirme sistemi tarafından sunulan bu hizmet velilerin işlerini çok kolay bir hale getirmiştir.

MEBBİS GİRİŞ DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki yıllarda okula giderek öğretmenlerle tek tek görüşmek zorunda kalan veliler artık e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden kolay bir şekilde öğrenci bilgilerine ulaşabilmektedir. Böylece öğrencinin okuldaki başarı durumu, sınavlarda aldığı notlar, okula gidip gitmeme durumu gibi tüm detaylar görüntülenebildiği için tekrar tekrar okula gitmeye gerek kalmamaktadır.

E okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden işlem yapacak olan veliler için herhangi bir sınırlama da getirilmemiştir. Bu açıdan sunulan hizmetlerden yararlanmak için sadece giriş yapılması yeterli olmakla birlikte açılacak olan menü üzerinden alınmak istenen bilgiye göre seçim yapılabilir. E okul veli bilgilendirme sistemi öğrenciler tarafından da kullanılarak derslerin takibi gerçekleştirilebilir.

E okul veli bilgilendirme sisteminin kullanılması amacıyla mobil uygulamalar da geliştirilmiştir. Okul sistemini kullanmak isteyen veli ya da öğrenciler sisteme daha kolay bir şekilde erişmek ve bilgisayara bağlı kalmamak adına mobil uygulamalar da tercih edebilir. Mobil uygulamalar için işlem yapmak isteyen kişilerin bu konuda ilk olarak uygulamaları cihazlarına kuruması gerekir.

Cihazlara yapılacak kurulum aşamaları sonrasında sisteme giriş sağlanması ve aynı şekilde mobil telefonlar üzerinden de bilgi alınması oldukça kolaydır. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan okul mobil uygulamasını sizler de cep telefonlarınıza indirebilir, uygulamayı kurarak kullanım sağlayabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E okul veli bilgilendirme sistemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN