Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve başvuruları yarın sona eriyor!

tarafından üniversite öğrencilerine verilecek ve başvurularının süresi, yarın 23.59'da sona eriyor. Peki KYK nasıl yapılır? KYK kredi ve burs için kimler başvuru yapabilir. İşte tüm detaylar!

Giriş Tarihi: 3.11.2015 12:15
KYK burs ve kredi başvuruları yarın sona eriyor!
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları, yarın sona erecek.

2015-2016 döneminde yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora ve ek kontenjan öğrencileri, burs ve krediye "http://kyknet.gsb.gov.tr/" adresinden başvurabilecek.

Başvurular için verilen süre, yarın saat 23.59'da sona erecek.

Burs veya öğrenim kredisi için başvuran öğrencilerin beyanının doğruluğu, KYK tarafından kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılacak. Beyanların doğru olmadığının belirlenmesi halinde burs veya öğrenim kredisi hakkı iptal edilecek.

Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara, ocaktan itibaren ödeme yapılacak.

Aylık olmak üzere lisans öğrencilerine 330, yüksek lisans öğrencilerine 660, doktora öğrencilerine ise 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor.

Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e girenlere ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990 lira veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs ve kredi başvuruları yarın sona eriyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN