giriş ile ders programı nasıl öğrenilir?

Giriş Tarihi: 6.11.2015 12:26 Güncelleme Tarihi: 7.11.2015 16:31
E Okul giriş ile ders programı nasıl öğrenilir?

() sayesinde öğrencilerin eğitim hayatıyla ilgili bilgilere ulaşmak mümkün. giriş ile haftalık ders programı öğrenmek de oldukça kolay. Peki e okul üzerinden ders programı nasıl öğrenilir? E-Okul ile hangi bilgilere ulaşılır? Detaylar haberimizde...

! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ni () hayata geçirdi. sistemi sayesinde Öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi giriş ile ders programı nasıl öğrenilir? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? İşte detaylar!

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?

E-Okul, 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya getirilmiş olan eğitim öğretim takip hizmeti sistemidir. E-Okul devam süresi öğrencinin eğitime başladığı ilk günden başlayarak öğrenci mezun olana kadar uygulamayı kullanabilir. Bu uygulamayı kullanabilen öğrenciler; özel veya resmi anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri olmak zorundadır. Bu kurum ve kuruluşlar haricinde veli bilgilendirme internet uygulamasından yararlanmanız mümkün değildir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Nasıl Yapılır?

ne giriş yapabilmek için öncelikle E-Okul veli bilgilendirme resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan ve sizden istenen öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını ilgili alanlara yazıp, hemen aşağısında bulunan güvenlik kodunu da girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılan sayfada sizden öğrencinin kimlik bilgileri istenecektir. Cilt numarası, aile sıra numarası ve benzeri bilgilerini girip öğrenciye ait fotoğrafı seçtikten sonra sisteme giriş yapabilir, öğrencinizi E-Okul veli bilgilendirme sisteminden kolayca takip edebilirsiniz. ne giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E Okul giriş ile haftalık ders programı nasıl öğrenilir?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "Haftalık Ders Programı" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin haftalık ders programını görüntüleyebilirsiniz.

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul giriş ile ders programı nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN