Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş nasıl yapılır?

() hem velilerin hem de öğretmenlerin işlerini kolaylaştırıyor. VBS ile çocukların okul durumlarıyla ilgili her türlü bilgiye ulaşılabiliyor. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? E-Okul VBS üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 9.11.2015 14:15
E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hayata geçirilen ve veliler ile öğrencilerin hizmetine sunulan oldukça verimli bir hal aldı. sistemi E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi () ve E Okul Yönetim Bilgi Sistemi (YBS) olmak üzere ikiye ayrılıyor.

E-Okul VBS öğrenciler ve veliler tarafından bilgi almak amaçlı kullanılıyor. E-Okul YBS ise öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından bilgi girişi için kullanılıyor. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır? E-Okul VBS üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? İşte detaylar!

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. E Okul VBS sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS üzerinden hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin okul durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi almak mümkün. E-Okul üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN