Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş! sınav tarihleri ve not bilgisi nasıl öğrenilir?

() sayesinde öğrencilerin eğitim hayatıyla ilgili bilgilere ulaşmak mümkün. giriş ile sınav tarihleri ve not bilgisi öğrenmek de oldukça kolay. Peki ile sınav tarihleri ve not bilgisi nasıl öğrenilir? ? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 12.11.2015 11:25
E Okul giriş! E-Okul sınav tarihleri ve not bilgisi nasıl öğrenilir?
() Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hayata geçirildi. E Okul vbs sistemi sayesinde öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi giriş ile sınav tarihleri ve not bilgisi nasıl öğrenilir? nasıl yapılır? üzerinden hangi bilgilere ulaşlır? İşte cevabı!

E Okul giriş ile sınav tarihleri nasıl öğrenilir?

ne giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "Sınav Tarihleri" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin gireceği sınavların tarihlerine ulaşabilirsiniz.

E Okul giriş ile not bilgisi nasıl öğrenilir?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "Not Bilgisi" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin not bilgisine ulaşabilirsiniz. ne giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-OKUL VBS GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin okul durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi almak mümkün. E-Okul üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul giriş! E-Okul sınav tarihleri ve not bilgisi nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN