Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman? sınav tarihleri belli oldu!

! Fakültesi sınav tarihleri açıklandı. Peki ne zaman? ne zaman yapılacak? na girmek için gereken belgeler neler? ? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 16.11.2015 12:10 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 17:15
Açıköğretim sınav tarihleri ne zaman? AÖF sınav tarihleri belli oldu!
! Fakültesi ni açıkladı. Peki ne zaman? ne zaman yapılacak? na girmek için gereken belgeler neler? ? İşte AÖF sınavları hakkında tüm detaylar!

AÖF sınav tarihleri belli oldu! öğrencileri artık sınav tarihlerini beklemeye başladı. Anadolu Üniversitesi açıköğretim 2015-2016 ni açıkladı. İşte AÖF 2015-2016 Sonbahar ve İlkbahar dönemi sınav tarihleri!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav tarihlerini aşağıdaki link üzerinden görüntüleyebilirsiniz.


AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (AÖF) SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYIN!

AÖF sınav tarihleri ne zaman?

AÖF kayıt yenileme 23 Ekim Cuma günü akşamı sona erdi. Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler için sonbahar dönemi vize sınavları 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Güz dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz dönemi final sınavları yapılacak.

AÖF öğrencilerinin bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak.

Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

AÖF sınavlarına girmek için gerekli belgeler neler?

- Fotoğraflı

- Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport)

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

AÖF sınavları nasıl değerlendirilir?

AÖF sınavlarının değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir.

AÖF sınavlarında soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

Boş soru bırakmayın!

AÖF sınav cevapları değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açıköğretim sınav tarihleri ne zaman? AÖF sınav tarihleri belli oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN