Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ücreti ne kadar?

Giriş Tarihi: 19.11.2015 10:26 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 15:40
KYK Burs Kredi Ücreti ne kadar?

ve başvuruları için başvuruların sona ermesinin ardından öğrenciler KYK burs miktarının ne kadar olacağını merak etmeye başladı. 2015-2016 eğitim öğretim yılında KYK kredi ve burs ücreti ne kadar olacak? Detaylar haberimizde...

! Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan ve Yurtlar Kurumu (KYK) her yıl binlerce üniversite öğrencisine ve kredi imkanı sağlıyor. Bu ve bursların miktarı ise her yıl yeniden düzenleniyor ve belli bir miktarda artış gösteriyor. Peki bu yıl KYK burs ve kredi ücreti ne kadar olacak? İşte detaylar!

KYK burs kredi ücreti ne kadar?

Geçtiğimiz yıl lisans öğrencilerine aylık 330 lira, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 lira, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyordu.

Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor.

Ancak her yıl olduğu gibi bu yıl da KYK burslarına zam yapılması bekleniyor. KYK burs ve kredi ücretinin 2016 yılı itibariyle 400 lira olacağı tahmin ediliyor.

KYK bursları ne zaman yatacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine verilecek kredi-burs için ödemeler 2016 yılı Ocak ayında başlayacak.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde; "Üniversite öğrencileri için burs ve kredi müracaatları Ekim ayında başlayacak olup 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda Burs/Kredi kazananlara 2016 Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacaktır. Burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntılar ilerleyen dönemde "www.kyk.gov.tr" internet adresinden ve @GSBYurtkur sosyal medya hesabından da yayınlanacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK Burs Kredi Ücreti ne kadar?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN