'da başarının anahtarı

'in belirlediği müfredatla % 100 uyumlu sorularla sınava hazırlanarak 'da başarı yakalayın.

Giriş Tarihi: 23.11.2015 15:59 Güncelleme Tarihi: 23.11.2015 16:05
TEOG'da başarının anahtarı

Doğa Okulları kapsamlı Hazırlık Programıyla başarıyı şansa bırakmıyor. Ortaokulda uygulanan, öğrencilerin akademik gelişiminin yanı sıra kişisel gelişimlerini ortaya çıkaran SOES (Student Oriented Education System) ile gören Doğa Okulları öğrencileri; sınav kaygısı yaşamadan TEOG'a kendine güven duyarak giriyor, 'in belirlediği müfredatla % 100 uyumlu sorularla sınava hazırlanarak TEOG'da başarı yakalıyor.

TEOG'a % 100 Uyumlu İçerik

TEOG'a % 100 uyumlu bir çalışma sistemi oluşturan Doğa Okulları'nın, yaprak testleri, Deneme Sınavları ve diğer tüm içerikleri tamamen TEOG'da çıkan sorular analiz edilerek Doğa Okulları öğretmenleri tarafından hazırlanıyor. Böylece gerçek sınavda öğrencilerimiz Doğa Okulları tarafından hazırlanan soruların aynısı ya da bir benzeri ile karşılaşıyor.

TEOG'A hazırlık 5. sınıftan başlıyor

TEOG için yapılan merkezi yazılı sınavlar test tekniğine sahip olmayı gerektiriyor. Doğa Okulları'nda öğrenciler 5. Sınıftan itibaren deneme sınavlarıyla soru çözme becerilerini geliştiriyor. 7. Sınıfta Cumartesi günleri yapılan TEOG'A hazırlık takviye kursları ile de bir taraftan okul yazılı notlarını yükselten öğrenciler, diğer taraftan da 8. sınıfta işlenecek TEOG sınav konularına da sağlam temel atıyor.

1.500 saati aşkın TEOG eğitimi

Öğrencilerimiz, Nisan ayı sonunda gerçekleştirilecek olan TEOG sınavına kadar toplam 1500 ders saatinden fazla TEOG dersi ile alarak, 30 binden fazla soru bulunan dokümanlarla sınava hazırlanıyorlar.

TEOG'da 130 öğrencimiz soruların tamamını doğru yanıtladı

Geçen yıl TEOG sınavlarında 130 Doğa Okulları öğrencisi soruların tamamını doğru cevapladı. 2014-2015 yılı sonuçlarına göre, Kasım ve Nisan ayında 6 branşta yapılan TEOG sınavında 4.801 öğrencinin 3.379'sı ise en az bir alanda bütün soruları doğru yanıtlayarak büyük bir başarı sergiledi.

Akademik gelişime anlık takip ediliyor

Klasik eğitim anlayışını gelişen teknoloji ile birleştiren Doğa Okulları e-doğa portalı ile öğrencilerin akademik gelişmelerini anlık olarak takip ediyor. Eğitim portalından öğrenciler ödev kitaplarındaki ve soru bankalarındaki soruların çözüm videolarına kolayca ulaşabiliyor.

'Asistanım' uygulamasıyla akademik başarı çok doğal

Doğa Okulları'nda her öğrencinin bir 'asistanı' bulunuyor. Asistan, konu ve kazanım eksiğini belirliyor ve buna göre her öğrenciye başarılı olması için özel yol haritası çıkarıyor. Asistanım uygulamasıyla öğrencilerin kazanım eksikliği sistemsel olarak tespit ediliyor ve öğrenciye, bu eksikliklere göre geri bildirimde bulunuluyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG'da başarının anahtarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN