Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngilizce soruları diyalog ağırlıklı

İngilizce sınavında bu yıl daha uzun, çeldirici diyalog sorularının çıkması bekleniyor. İnkılap tarihinde verilen ilk cevaplar genellikle doğru oluyor. Emin olmadıkça şıkkı değiştirmeyin

Giriş Tarihi: 24.11.2015
İngilizce soruları diyalog ağırlıklı
TEOG'da bu yıl İngilizce testini Türkiye'de 1 milyon 153 bin 995, yurtdışında 860 yanıtlayacak. Fransızca testine 383, Almanca testine 369, İtalyanca testine de 11 öğrenci katılacak. İngilizce'de değişen müfredat ile birlikte konuların çoğunlukla günlük yaşama yönelik diyalog, yapı ve kelimeleri içeriyor. Soruların ağırlıklı olarak öğrencilerin günlük hayatta kullanılabilecekleri yapı ve kalıplar ile ilgili olacağı ve hedef kelimelerin bu diyaloglar ve uzun okuma parçalarını içeren sorular ile ölçüleceği öngörülüyor. Bahçeşehir Okulları Yabancı Diller Bölüm Başkanı Orçun Barış "Diyalogların önceki yıllara nazaran daha uzun ve çeldirici, seçeneklerin daha ayırt edici olacağı öngörülmektedir. Bu nedenle öğrenciler soruları dikkatle okumalı ve konuyu bütünsel olarak anlamaya çalışarak ona göre cevap vermelidir. Bu yıl görsellerin yoğunlukla üçüncü ünitenin kelimeleri ile ilgili olacağı düşünülmektedir. Bu nedenle kelime bilgisi açısından zorlayıcı nitelikte olan üçüncü ünitenin kelimeleri ile ilgili detaylı çalışma yapılması öğrencilere fayda sağlayacaktır" dedi.

İNKILAP'TA SORU KÖKÜNE DİKKAT!

Öğrenciler sınavda İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sınavında "Bir kahraman doğuyor", "Milli uyanış: yurdumuzun işgaline tepkiler", "Ya istiklal ya ölüm", "Doğu ve Güney cepheleri" konularından sorumlu olacaklar.
Bahçeşehir Okulları Sosyal Bilgiler Bölüm Başkanı Ferda Gençel "Öğrenciler sınavda sorunun cevabını düşünmeden önce soru kökünü iyi anlamaya dikkat etmelidir. Soru içinde geçen kavramların altını çizmeli ve bu kavramların çözüme yönelik anahtar kelimeler olduğunu hatırlamalıdır" dedi. Tarihi, kronolojiden ayıran şeyin yorum olduğuna dikkat çeken Gençel "Ancak sorunun cevabını bulmak amacıyla yorum yaparken paragrafta anlatılan konunun sınırları dışına çıkmamaya özen göstermek gerekir. Her sorunun bir tek cevabı olduğu unutulmamalı, cevaplar kontrol edilirken emin olmadıkça cevap değiştirilmemelidir" tavsiyesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngilizce soruları diyalog ağırlıklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN